Каталог матеріалів

Урок №2 з курсу "Я досліджую світ" для 1 класу за Т. В. Воронцовою - Евакуація зі школи. Знаки евакуації.

Безкоштовно

. «____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника «Я досліджую світ. Автори: Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, О. Л. Хомич,

І. Лаврентьєва, Н. В. Андрук, К. С. Василенко» для 1 класу за програмою НУШ (для підручників 2023 року випуску)

 

Урок №2. Евакуація зі школи. Знаки евакуації

Мета:

Формування предметних компетентностей:

Учити мовленнєвої культури: ознайомити учнів з новими термінами та виразами, пов’язаними з евакуацією.

Учити аналізувати ситуацію і вживати слова ввічливості відповідно до ситуації: пояснити значення евакуації, розглянути ситуації, в яких потрібно використовувати знаки евакуації та слова ввічливості.

Розвивати діалогічне мовлення, пам'ять: провести обговорення, як слід діяти під час евакуації, тренуватися запам'ятовувати місця знаків евакуації у школі.

Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися: сприймати мету уроку, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати свої дії, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії під час евакуації, контролювати й оцінювати свої результати.

Вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження: обговорити важливість знання правил евакуації, висловити свої думки про те, чому важливо слідувати знакам евакуації.

Самоорганізовуватися до навчальної діяльності: будувати діалог, співпрацювати в групі, виконувати розумові операції й практичні дії для засвоєння матеріалу уроку.

Загальнокультурної: розвивати культуру міжособистих відносин, толерантну поведінку під час евакуації.

Комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи), ознайомитися з термінами та знаками евакуації.

Соціальної: оволодіння навичками стосунків; навчити знайомитися з евакуаційними знаками; розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками під час евакуації; виховувати чемність, повагу до старших та однолітків.

Інформаційної: розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника та медіа щодо знаків евакуації; вчити орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; уміння аргументувати й відстоювати свою думку щодо важливості знання знаків евакуації.

Здоров’язберігаючої: формувати навички дбайливого ставлення до психічного здоров’я свого та оточуючих під час евакуації; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, навички попередження конфліктів.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, клубок ниток, цеглинки LEGO.

 

Хід уроку

 

Ранкове коло

Слайд 2. Ранкове коло.

Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі

Слайд 3. Як почуває себе ненька Україна?

Організаційно-мотиваційний етап

Слайд 4. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Актуалізація опорних знань

Слайд 5. Дізнайся

Фізкультхвилинка

Слайд 6. Рухлива вправа.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 7. Запам’ятай!

Слайд 8. Спробуємо

Робота з підручником

Слайд 9. Розглянь знаки евакуації та поміркуй

Слайд 10. Знайди зайве у кожному рядку

Слайд 11. Назви знаки

Гімнастика для очей

Слайд 12. Рухлива вправа.

Закріплення вивченого

Слайд 13. Разом із дорослими

Усвідомлення набутих знань

Слайд14. Інтерактивна вправа

Рефлексія

Слайд 15.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні