Каталог матеріалів

Урок №2 для 5 класу з математики за Н. Тарасенковою - Дії з багатоцифровими числами.

Безкоштовно

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Математика» для закладів загальної середньої освіти (автор Н.А. Тарасенкова)

Урок № 2. Дії з багатоцифровими числами.

Мета: Повторити і систематизувати прийоми письмового додавання і віднімання, множення і ділення багатоцифрових чисел у межах мільйона; удосконалювати обчислювальні навички і вміння учнів розв’язувати вирази, рівняння та задачі; навчитися застосовувати властивості дій над числами, для спрощення обчислень; сприяти формуванню пізнавального інтересу; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вільно здійснюють письмове додавання і віднімання, множення і ділення багатоцифрових чисел у межах мільйона; застосовують властивості дій над числами з метою спрощення.

 

Тип уроку: повторення навчального матеріалу, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (Актуалізація опорних знань)

Слайд 3. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 4-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів. Історичний екскурс. Цікаве множення.

Слайд 7. Інтерактивне завдання.

Слайд 8. Рухлива гра.

ВНМ (Повторення навчального матеріалу)

Слайд 9-13. Повторення правил про письмове множення та ділення багатоцифрових чисел.

Слайд 14. Формування вмінь. Усне завдання. «Обчисли разом зі мною». Приклади на додавання та віднімання багатоцифрових чисел.

Слайд 15. Завдання. Усно обчисли множення чисел.

Слайд 16-18.  Завдання на дії з багатоцифровими числами.

Слайд 19-22. Розв’язання задач з багатоцифровими числами.

Слайд 23. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 24. Завдання: обчислити вирази та порівняти відповіді.

Слайд 25. Задача на рух.

Туристи спочатку подорожували 2 год потягом, а потім ще стільки ж часу − пішки. Яку відстань подолали туристи, якщо швидкість потяга 65 км/год, а пішки йшли зі швидкістю 4 км/год.?

Слайд 26. Індивідуальна робота. Вправи підвищеної складності на обчислення виразів. Обчисліть:

(846 252 – 842 969) ∙ 2 + 11 ;

(430 124 – 429 125) : 3 – 332.

Слайд 27. Індивідуальна робота. Задача підвищеної складності.
На один з причепів навантажили 12 ящиків з помідорами, а на інший - 18 таких самих ящиків. Всього на двох причепах було 480 кг помідорів. Скільки кг помідорів навантажили на перший причеп, і скільки - на другий?

Слайд 28. Задачі на логіку.

Добуток двох чисел — парне число. Чи буде сума цих чисел парним числом?

Скільки в кімнаті котів, якщо в кожному з чотирьох кутків сидить по одному коту і проти, кожного кота — по три коти.

Підсумок

Слайд 29. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 30. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 31. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні