Каталог матеріалів

Урок №2 з алгебри для 7 класу. А. Мерзляк. М. Якір - Десяткові дроби і дії з ними.

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики за підручником «Алгебра 7 клас» для закладів загальної середньої освіти (автор А. Мерзляк, М. Якір)

Урок № 2. Десяткові дроби і дії з ними.

Мета: повторити навчальний матеріал та закріпити практичні навички з теми; розвивати вміння порівнювати, робити висновки; формувати вміння правильно і чітко висловлювати влас­ні думки, формулювати математичні твердження; виховувати дисциплінованість, позитивне ставлення до знань.

Очікувані результати: учні вміють виконувати дії з десятковими дробами; знають та застосовують правила округлення та порівняння десяткових дробів.

Тип уроку: повторення, формування вмінь.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

ОК (Організація класу)
Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

МНД (Мотивація навчальної діяльності)

АОЗ(Актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 5-16. Повторення. Математична розминка.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 17-18. Рухлива вправа.

Слайд 19 - 28. Формування вмінь. Виконання задач та вправ 1- 4 рівня складності.

Слайд 29. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 30-31. Підготовка до НМТ. Завдання №1. У під’їзді шістнадцятиповерхового будинку на першому поверсі розташовано 6 квартир, а на кожному з решти поверхів — по 8. На якому поверсі квартира №31, якщо квартири №1 і далі пронумеровано послідовно від першого до останнього поверху?

№2. Один кілограм яблок коштує на базарі від 9 грн до 12 грн, а один кілограм груш — від 19 грн до 25 грн. Оксана заплатила за куплені на базарі 2 кг яблук та 3 кг груш m гривень. Укажіть нерівність, що виконуватиметься для m.

 Слайд 32 -33. Задачі підвищеної складності:

З міст А і В, відстань між якими по шосе становить 340 км, одночасно назустріч один одному виїхали автобус і маршрутне таксі зі сталими швидкостями 65 км/год і 80 км/год відповідно. Автобус і маршрутне таксі рухаються без зупинок і ще не зустрілися. За якою формулою можна обчислити відстань S (у км) між автобусом і маршрутним таксі по шосе через t годин після початку руху?

Слайд 34. Життєва математика.

Група з 15 школярів у супроводі трьох дорослих планує автобусну екскурсію в заповідник. Оренда автобуса для екскурсії коштує 800 грн. Вартість вхідного квитка в заповідник становить 20 грн для школяра й 50 грн – для дорослого. Якої мінімальної суми грошей достатньо для проведення цієї екскурсії?

Підсумок

Слайд 35. Підсумок уроку. Усне опитування.

Рефлексія

Слайд 36-37. Завдання для домашньої роботи.

Слайд 38. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні