Каталог матеріалів

Урок №15 для 1 класу з математики за Н.П. Листопад - Число і цифра 4

«____»___________20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 1 клас. Н. Листопад».

Урок №15

Тема. Число і цифра 4. Поняття «четвертий». Складання нерівностей за малюнком. Написання цифри 4.

Мета: ознайомити із числом та цифрою 4, поняттям «четвертий»; вчити учнів порівнювати предмети за кількістю; формувати навички лічби об’єктів; вчити розрізняти геометричні фігури; навчити писати цифру 4; ознайомити учнів із попереднім та наступним числом; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.

Очікувані результати: вміє писати цифру 4; розуміє поняття «четвертий»; порівнює предмети за кількістю; розпізнає і описує предмети за їх формою; вміє дібрати попереднє та наступне число до поданого; будує геометричні фігури.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», смужки «математичні штанги».

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: математична, технологічна.

 

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Лічба.

Актуалізація знань.

Слайд 4. Віршована задача.

Слайд 5. Віршована задача.

Слайд 6. Віршована задача.

Слайд 7. Віршована задача.

Слайд 8. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 9. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Сьогодні ми будемо вивчати дуже вагоме число 4.

Будемо складати нерівності за малюнком.

Навчимося писати цифру 4.

ІІ. Основна частина.

Ознайомлення із цифрою 2.

Слайд 10. Формування поняття про число 4.

Слайд 11. Робота з підручником. Число і цифра 4

Слайд 12. Робота з підручником. Число і цифра 4.

Слайд 13. Робота з підручником. Число і цифра 4.

Слайд 14. Гімнастика для очей.

 

Ознайомлення із поняттям «третій».

Слайд 15. Робота з підручником. Поняття «четвертий».

Слайд 16. Робота з підручником. Число і цифра 4.

Слайд 17. Робота з підручником. Складання нерівностей.

Слайд 18. Фізкультхвилинка.

 

IV. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

Виконання графічних тренувальних вправ.

Слайд 19. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 21. Робота в зошиті.

Слайд 22. Методика написання цифри «4».

Слайд 23. Робота в зошиті.

Слайд 24. Пальчикова гімнастика. Вправа «Деревце»

Слайд 25. Робота в зошиті.

Слайд 26. Робота в зошиті.

Слайд 27. Робота в зошиті.

Слайд 28. Рухлива вправа.

Слайд 29. Закріплення вивченого матеріалу. Поняття «четвертий».

Виконання Online завдання.

Слайд 30. Online завдання.

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 31. Робота з конструктором «LEGO».

Слайд 32. Рефлексія. Вправа «Емоційне яєчко».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні