Каталог матеріалів

Урок №14 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Узагальнення вивченого. Підготовка до діагностувальної роботи

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №14. Узагальнення вивченого. Підготовка до діагностувальної роботи

Мета: узагальнити знання учнів із розділу «Будова слова. Орфографія»; удосконалювати вміння визначати значущі частини слова; закріпити вміння утворювати нові слова шляхом додавання суфіксів та префіксів; обґрунтовувати важливість бережного ставлення до мови; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

Очікувані результати: учень/учениця знає, як визначати значущі частини слова; вміє утворювати нові слова шляхом додавання суфіксів та префіксів; дотримується норм у виборі мовленнєвих засобів; добирає спільнокореневі слова, відрізняє форми слова від спільнокореневих слів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-3.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 5. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 8. Слово дня.

Слайд 9. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Розгляньте таблицю. Знайдіть відповідники поняттям, розміщеним

ліворуч, і тлумаченню, поданому праворуч.

Слайд 11. Перевір себе.

Слайд 12. Запишіть, вилучивши «зайві» слова. Свій вибір обґрунтуйте.

Слайд 13. Перевір себе.

Слайди 14-15. Прочитайте текст. Перекажіть його так, як ви зрозуміли. Яка думка в ньому вас зацікавила? Чи є дискусійні міркування? Із чим ви погоджуєтеся?

Слайд 16. Випишіть із тексту слова, що є формами одного слова. Доберіть до цього слова спільнокореневі.

Слайд 17. Випишіть складні слова, обґрунтуйте свій вибір.

Слайд 18. Гімнастика для очей.

Слайд 19. Прочитайте текст. Сформулюйте одним реченням порушену

в ньому проблему.

Слайд 20. Вправа «Трибуна думок».

Слайди 21-22. Випишіть із тексту слова, будова яких відповідає схемі.

Слайди 23-24. Прочитайте речення. Поясніть написання префіксів у виділених словах.

V. Закріплення вивченого

Слайд 25. Вправа Online.

Слайд 26. Рефлексія «Оціночна шкала».

Слайд 27. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні