Каталог матеріалів

Урок №14 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Письмо з’єднувальних ліній (верхнє, середнє і нижнє з’єднання)

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 14

 

Тема. Письмо з’єднувальних ліній (верхнє, середнє і нижнє з’єднання)

Мета: ознайомити учнів з різними видами з’єднань (верхнє, середнє і нижнє), з терміном з’єднувальна лінія; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита; розвивати спостережливість, вміння порівнювати, виконувати роботу за зразком; удосконалювати вміння розповідати за малюнком, про події з власного життя; виховувати охайність, старанність, інтерес до спорту, бажання загартовувати свій організм.

Очікувані результати: здобувач освіти знайомиться з різними видами з’єднань (верхнє, середнє і нижнє), з терміном з’єднувальна лінія; удосконалює вміння орієнтуватися в сітці зошита.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

 

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

 

Організація класу.

 

Слайд 1-2. Організація уроку.

 

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Актуалізація опорних знань. Вправа «Пригадайте…»

Слайд 4. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 5. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 6. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Оформлення стіни слів: з'єднання верхнє, середнє нижнє, з'єднувальна лінія, спорт, зарядка.

Слайд 7. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 9. Повідомлення теми уроку. Очікування.

ІІ. Основна частина.

 

Бесіда про улюблені види спорту.

 

Слайд 10. Бесіда про улюблені види спорту. Назвіть, якими видами спорту займаються діти на малюнках.

Робота за сторінкою зошита (с.16)

Слайд 11. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 12. Розгляньте малюнок. Чим займаються діти? Де можуть проходити ці заняття?

Слайд 13. Розгляньте лінії, позначені крапочками. Знайдіть серед них петлі, з'єднані з півовалом. Наведіть їх.

Слайд 14.  Розгляньте лінії, позначені крапочками. Знайдіть серед них з'єднання, які починаються з півовала. Наведіть їх.

Слайд 15.  Розгляньте лінії, позначені крапочками. Знайдіть серед них з'єднання, які починаються з короткої похилої лінії із заокругленням унизу. Наведіть їх.

Слайд 16.  Знайдіть серед них з'єднання, які починаються з подовженої похилої лінії з петлею внизу. Наведіть їх. Які ще деталі позначені рисочками? Наведіть.

Слайд 17. Фізкультхвилинка.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

 

Слайд 18. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 19. Повторення знань про сітку зошита.

Слайд 20-21. Повторення знань про вивчені елементи.

Слайд 22-24. Аналіз елементів і ознайомлення з видами з'єднань цих елементів.

Слайд 25. Визначте, які елементи ви напишете в першому рядку. Ознайомлення з верхнім з'єднанням. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27 Визначте, які елементи ви напишете в другому рядку. Ознайомлення з верхнім з'єднанням. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 28. Пальчикова гімнастика.

Слайд 29. Визначте, які елементи ви напишете в третьому рядку. Ознайомлення з середнім з'єднанням. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 30. Рухлива вправа.

Слайд 31. Визначте, які елементи ви напишете в четвертому рядку. Ознайомлення з середнім з'єднанням. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 32. Рухлива вправа.

Слайд 33. Визначте, які елементи ви напишете в п'ятому рядку. Ознайомлення з нижнім з'єднанням. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 34. Рухлива вправа.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 35. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 36. Продовження бесіди про спортивні заняття, спорт. Хто відвідує спортивні секції чи клуби, чим займаєтесь? Хто во дворі підтягується на турніку, стрибає на скакалці, крутить обруч, грає у футбол?

Слайд 37. Розгляньте малюнки. Що роблять діти?

Слайд 38. Наведіть лінії, позначені рисочками.

Слайд 39. Розфарбуйте малюнки кольоровими олівцями.

Слайд 40. Рухлива вправа.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 41. Стіна слів. Словникова робота. Пригадайте, які елементи ви сьогодні писали. З якими видами з'єднань ви сьогодні познайомились.

Слайд 42. Повторення знань про сітку зошита.

Слайд 43-45. Пригадайте, які елементи ви сьогодні писали. З якими видами з'єднань ви сьогодні познайомились.

Слайд 46. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

 

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

 

Слайд 47. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Слайд 48. Вправа «Незакінчене речення».

Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 36. Рефлексія «Загадкові листи». Оберіть лист, який ви хочете відкрити.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні