Каталог матеріалів

Урок №12 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - РЗМ 4. Актуальність і несуперечливість інформації

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №12. РЗМ 4. Актуальність і несуперечливість інформації

Мета: продовжити знайомити з джерелами інформації; сформувати знання про її цінність, достовірність та актуальність; вчити учнів знаходити тематику актуальної інформації для українців та визначати причини її актуальності; сформувати розуміння суперечливої та несуперечливої інформації; розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення.

Очікувані результати: учень сприймає подану в достатньо вільному темпі інформацію відповідного обсягу на відому й частково нову тематику; реагує на почуте, уточнюючи важливі для розуміння деталі; розуміє та відтворює зміст почутого повідомлення; знаходить у почутому відповіді на поставлені запитання.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-5.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 9. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 10. Слово дня.

Слайд 11. Пригадуємо.

Слайд 12. Шукаємо відповіді на запитання.

Вивчення нового матеріалу

Слайди 13-14. Вправа 483. Розгляньте таблицю. Складіть перелік запитань, відповіді на які вона містить. Яку інформацію називають актуальною? Наведіть приклади.

Слайд 15. Зайдіть у пошук. Зробіть запит «актуальна для українців / українок інформація». Випишіть тематику актуальної інформації. Чим вона спричинена?

Слайд 16. Вправа 485. Прочитайте значення слова «суперечність». За аналогією до його змісту дайте визначення суперечливої інформації. Наведіть приклади інформації, що містить суперечності. Доберіть 5-7 слів, що у вашій уяві асоціюються з цим словом. Якби вам довелося створити

образ цього слова, що для цього ви обрали б?

Слайд 17. Гімнастика для очей.

Слайди 18-19. Вправа 486. Прочитайте подану нижче інформацію. Котру з них можна вважати суперечливою? Обґрунтуйте. Висловіть своє ставлення до порушених проблем.

Слайд 20. Вправа 487. Прочитайте інформацію, уміщену в таблиці. Чи можна вважати її несуперечливою? Обґрунтуйте відповідь. Що тут головне, а що — другорядне?.

Закріплення вивченого

Слайд 21. Вправа «Мікрофон».

Слайд 22. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 23. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні