Каталог матеріалів

Урок №12 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання півовалів (малого і великого)

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 12

 

Тема. Написання півовалів (малого і великого)

Мета: формувати в учнів уміння писати малий і великий півовали; ознайомити з терміном півовал; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита; зміцнювати м’язи кисті руки; розвивати спостережливість, вміння порівнювати, виконувати роботу за зразком; удосконалювати вміння розповідати за малюнком, про власні спостереження; виховувати старанність, охайність, прагнення вживати корисну їжу.

Очікувані результати: здобувач освіти знайомиться з поняттям півовал; вчиться писати малий і великий півовали; удосконалює вміння орієнтуватися в сітці зошита. Розвиває вміння порівнювати, виконувати роботу за зразком; збагачує свій лексичний запас; розповідати за малюнком, серією малюнків; вміє розрізняти корисну і шкідливу їжу.

Формування ключових компетентностей:

 

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

 

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

І знову дзвоник кличе в клас,

Знання нові чекають нас.

Ми дуже любим рідну мову,

Її мелодію чудову,

Тож починаємо урок

І зробимо наступний крок.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Вуха слухають. Один.

Ротик мовчить. Два.

Очі дивляться. Три.

Руки, ноги не рухаються. Чотири.

Голова працює. Дай мені п’ять.

Актуалізація опорних знань. Вправа «Пригадайте…»

Вчитель розпочинає урок з пригадування і демонстрації, як правильно треба сидіти за партою, тримати олівець під час письма, класти на парті зошит.

Слайд 8. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 9. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 10. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Оформлення стіни слів: півовал, малий великий, правий, лівий, корисна їжа, шкідлива їжа, фрукти, овочі.

Слайд 11. Стіна слів. Словникова робота.

Учитель звертає увагу на стіну слів для уроку, де вивішує слова: півовал, малий великий, правий, лівий, корисна їжа, шкідлива їжа, фрукти, овочі.

Слайд 12. Фізхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 13. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Сьогодні на уроці ми продовжимо вчитися орієнтуватися на сторінках зошита; розповідати за малюнками; будемо вчитися писати піовали.

ІІ. Основна частина.

Розгадування ребуса.

Відгадавши ребус, ви дізнаєтесь про що сьогодні говоритимо на уроці.

Слайд 14. Розгадування ребуса. Відгадавши ребус, ви дізнаєтесь про що сьогодні говоритимо на уроці.

Робота з картками «Корисна та шкідлива їжа».

Прокоментуйте кожний малюнок. Які малюнки, на вашу думку, зайві? Що означає термін «корисна їжа»? Позначте шкідливу їжу.

Слайд 15. Робота за картками. Прокоментуйте кожний малюнок. Які малюнки, на вашу думку, зайві? Що означає термін «корисна їжа»? Позначте шкідливу їжу.

Робота за сторінкою зошита (с.14)

Слайд 16. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

1) Ознайомлення учнів з півовалом варто розпочати з малюнків на с. 14.

Слайд 17. Розгляньте малюнок. Що на ньому зображено? Їжа.

2) Спочатку діти називають продукти, зображені на малюнках, коротко розповідають, який вони мають вигляд (наприклад: Риба запечена з лимоном. Лимонні кружальця вкладені в надрізи на спині. Виглядають тільки половинки кружалець.) Учитель має сказати, що половинки кружалець мають форму півовалів. Півовали на малюнку позначені рисочками.

Аналогічна робота проводиться з іншими малюнками, на яких зображено нарізані скибочки кавуна, порізану ковбасу, нарізаний батон.

Слайд 18. Назвіть та опишіть продукт (риба, запечена з лимоном. Лимонні кружальця вкладені в надрізи. Виглядають тільки половинки кружалець).

Слайд 19. Назвіть та опишіть продукт (ковбаса, порізана кружальцями, які викладені на тарілці).

Слайд 20. Назвіть та опишіть продукт (кавун, порізаний на півкружальця).

Слайд 21. Назвіть та опишіть продукт (батон, нарізаний на кружальця).

3) Далі учні наводять півовали зверху донизу, а на скибочках батона – зліва направо.

Слайд 22. Наведіть півовали зверху донизу, а на скибочках батона – зліва направо.

4) Вчитель пропонує зафарбувати малюнок.

Слайд 23. Зафарбуйте малюнок.

Слайд 24. Фізкультхвилинка.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 25. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

1) Учні повторюють знання про сітку зошита та вивчених елементів.

Слайд 26. Повторення знань про сітку зошита та вивчених елементів.

2) Далі вчитель аналізує та пояснює, як пишуться лівий та правий малий та великий півовали.

Слайд 27. Аналіз зразка лівого та правого малого та великого півовалів.

3) Аналіз елементів, розміщених у першому рядку. Письмо у першому рядку.

Слайд 28. Визначте, які елементи ви напишете в першому рядку (малий лівий півовал)? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 29. Рухлива вправа.

3) Аналіз елементів, розміщених у другому рядку. Письмо у другому рядку.

Слайд 30. Визначте, які елементи ви напишете у другому рядку (малий правий півовал)? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 31. Пальчикова гімнастика.

4) Аналіз елементів, розміщених у третьому рядку. Письмо у третьому рядку.

Слайд 32. Визначте, які елементи ви напишете у третьому рядку (великий лівий півовал)? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 33. Рухлива вправа.

5) Аналіз елементів, розміщених у четвертому рядку. Письмо у четвертому рядку.

Слайд 34. Визначте, які елементи ви напишете в четвертому рядку (великий правий півовал)? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 35. Рухлива вправа.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 36. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

1) Унизу сторінки зошита подано малюнки утворені з півовалів – буряк, яблуко, гарбуз. Діти розпізнають ці предмети, знаходять і наводять олівцем півовали на них, потім зафарбовують кольоровими олівцями. Перед зафарбовуванням варто запитати, що учні знають про ці овочі й фрукт, якого кольору вони бувають, чим вони корисні, як їх уживають, які страви можна з них приготувати.

Слайд 37. Назвіть об'єкти на малюнку. Що ви знаєте про ці овочі? Якого кольору вони бувають? Чим вони корисні? Які страви можна з них приготувати?

Слайд 38. Зафарбуйте овочі кольоровими олівцями.

2) На поданій праворуч від малюнків плашці учні мають намалювати овоч або фрукт, зображення якого можна утворити з півовалів (наприклад: цибулина, помідор, слива, апельсин тощо). Вчитель запитує в учнів, чи знають вони загадки або вірші про фрукти чи овочі, запропонувати розказати їх.

Слайд 39. На плашці праворуч намалюйте овоч або фрукт, зображення якого можна утворити з півовалів. Які загадки або вірші про фрукти чи овочі ви знаєте?

Слайд 40. Рухлива вправа.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 41. Стіна слів. Словникова робота. Пригадайте, які елементи сьогодні писали.

У кінці уроку діти пригадують, які елементи вчилися писати (малий лівий і правий півовал, великий лівий та правий півовал).

Слайд 42. Повторення знань про сітку зошита.

Слайд 43. Повторення знань про вивчені елементи.

Слайд 44. Повторення знань про вивчені елементи: лівий і правий малі півовали; лівий і правий великі півовали.

Слайд 45. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 46. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Слайд 47. Вправа «Незакінчене речення».

Сьогодні на уроці я навчився/навчилась …

Найбільш цікавим було…

Урок запам'ятався мені тим, що …

Вдома я розкажу про …

Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 48. Рефлексія. Вправа «Веселка».

Мені було дуже важко.

Мені не все вдалося зробити.

Мені допомагали.

У мене були помилки.

Мені вдалося все, але не відразу.

Мені вдалося все зробити!

Це було дуже просто!

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні