Каталог матеріалів

Урок №11 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Письмо подовженої похилої лінії з петлею вгорі

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 11 Тема. Письмо подовженої похилої лінії з петлею вгорі

Мета: навчити учнів писати подовжену похилу лінію з петлею вгорі; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита; зміцнювати м’язи кисті руки; розвивати вміння порівнювати, виконувати роботу за зразком, розповідати за малюнком, про свої іграшки; виховувати старанність, охайність, інтерес до життя тварин.

Очікувані результати: здобувач освіти знайомиться з поняттям подовжені похилі лінії з петлею вгорі; вчиться писати подовжені похилі лінії з петлею вгорі; удосконалює вміння орієнтуватися в сітці зошита. Розвиває вміння порівнювати, виконувати роботу за зразком; збагачує свій лексичний запас; розповідати за малюнком, серією малюнків; бережно ставиться до тварин.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

 Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Актуалізація опорних знань. Вправа «Пригадайте…»

Слайд 4. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 5. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 6. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Оформлення стіни слів: подовжена, похила лінія, петля вгорі, радіокеровані іграшки, дистанційне керування.

Слайд 7. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 9. Повідомлення теми уроку. Очікування.

ІІ. Основна частина.

Бесіда про улюблені іграшки.

Слайд 10. Бесіда про улюблені іграшки. Іграшки с дистанційним керуванням.

Робота за сторінкою зошита (с.13)

Слайд 11. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 12. Розгляньте малюнок. Хто це? Придумайте хлопчикам імена. Чим вони займаються? Зверніть увагу, які сліди залишили літачок і машинка, що вони нагадують (петлі).

Слайд 13. Наведіть петлі в повітрі, а потім олівцем в зошиті.

Слайд 14. Фізкультхвилинка.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 15. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 16. Повторення знань про сітку зошита.

Слайд 17. Аналіз зразка подовженої похилої лінії з петлею внизу.

Слайд 18. Визначте, які лінії ви напишете в першому рядку? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 19. Рухлива вправа.

Слайд 20. Визначте, які лінії ви напишете в другому рядку? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 21. Пальчикова гімнастика.

Слайд 22. Визначте, які лінії ви напишете в третьому рядку? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24. Визначте, які лінії ви напишете в четвертому рядку? Напишіть елементи за зразком.

Слайд 25. Рухлива вправа.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 26. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 27. Бесіда про тварин, зображених на малюнку. Хто це? Які вони? В яку пору року відбувається подія? Складіть розповідь за малюнком.

Слайд 28. Який слід залишив зайчик? Наведіть його олівцем, не відриваючи олівець від зошита.

Слайд 29. Розфарбуйте малюнок кольоровими олівцями. Які загадки про цих тварин ви знаєте?

Слайд 30. Рухлива вправа.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 31. Стіна слів. Словникова робота. Пригадайте, які лінії сьогодні писали (подовжені похилі з петлею вгорі).

Слайд 32. Повторення знань про сітку зошита.

Слайд 33. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 34. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Слайд 35. Вправа «Незакінчене речення».

Рефлексія. Вправа «Веселка».

Слайд 36. Рефлексія. Вправа «Веселка».

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні