Каталог матеріалів

Урок №1 з курсу "Я досліджую світ" для 1 класу за Т. В. Воронцовою - Знайомство зі школою. Наша школа. Хто працює у школі.

Безкоштовно

. «____»___________ 20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника «Я досліджую світ. Автори: Т. В. Воронцова, В. С. Пономаренко, О. Л. Хомич,

І. Лаврентьєва, Н. В. Андрук, К. С. Василенко» для 1 класу за програмою НУШ (для підручників 2023 року випуску)

 

Урок №1. Знайомство зі школою. Наша школа. Хто працює у школі.

Мета:

формування предметних компетентностей:

учити мовленнєвої культури; учити аналізувати ситуацію і вживати слова ввічливості відповідно до ситуації; розвивати діалогічне мовлення, пам'ять;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, будувати діалог, співпрацювати в групі, виконувати розумові операції й практичні дії;

загальнокультурної: розвивати культуру міжособистих відносин, толерантну поведінку;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: оволодіння навичками стосунків; навчити знайомитися; розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, в групі; виховувати чемність, повагу до старших та однолітків;

інформаційної: розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника та медіа; вчити орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; уміння аргументувати й відстоювати свою думку;

здоров’язберігаючої: формувати навички дбайливого ставлення до психічного здоров’я свого та оточуючих; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, навички попередження конфліктів.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація, клубок ниток, цеглинки LEGO.

 

Хід уроку

Ранкове коло

Слайд 2. Ранкове коло.

Програма «Як почуває себе ненька Україна?» в прямому ефірі

Слайд 3. Як почуває себе ненька Україна?

Знайомство

Слайд 4. Знайомство

Організаційно-мотиваційний етап

Слайд 5. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Знайомство з підручником.

Слайд 6. Знайомство з підручником.

Повідомлення теми і мети уроку

Слайд 7. Повідомлення теми тижня.

Актуалізація опорних знань

Слайд 8. Відгадай загадку

Фізкультхвилинка

Слайд 9. Рухлива вправа.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 10. Розглянь малюнок та розкажи

Робота з підручником

  • Розгорніть підручники на сторінці 7.

Слайд 11-12. Знайомство з шкільним приміщенням

Слайд 13-20. Поміркуй та розкажи!

  • Скільки поверхів у вашій школі?
  • На якому поверсі наш клас?
  • На якому поверсі знаходиться їдальня?
  • На якому поверсі знаходиться медичний кабінет?
  • На якому поверсі актова зала?
  • На якому поверсі знаходиться спортивний зал?
  • На якому поверсі знаходиться бібліотека?
  • Які ще приміщення є на вашому поверсі?

Гімнастика для очей

Слайд 21. Рухлива вправа.

  • Разом з персонажами виконуємо рухи під музику, стежимо за зором та гарним настроєм.

Закріплення вивченого

Слайд 22-27. Хто працює в школі?

  • Поміркуйте та назвіть працівника школи.

Слайд 28. Колективна бесіда.

  • Поміркуй.
  • Скількох учителів ви знаєте?
  • Як ви звертаєтесь до них?

Слайд 29. Дізнайся.

  • Як звуть директора чи директорку вашої школи?

Усвідомлення набутих знань

Слайд 30. Висновок

  • З ким ви познайомились у школі?
  • До кого треба звернутись, якщо ви захворіли?
  • Як звати ваших вчителів?

Слайд 31. Online завдання

  • Відскануй QR-код або натисни жовтий круг!

«Ввічливість нічого не коштує, але багато дає»?

Рефлексія

Слайд 32.

  • Рефлексія «Емоційна ромашка».
  • Оберіть відповідну цеглинку LEGO

 

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні