Каталог матеріалів

Урок №1 з математики для 2 класу за Скворцова, С. О. - Повторюємо нумерацію чисел першої сотні

Безкоштовно

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 3-х частинах) «Математика»,, автори С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко, «Ранок», 2024 рік

Урок №1.

Тема. Повторюємо нумерацію чисел першої сотні

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про нумерацію чисел першої сотні; актуалізувати вміння учнів лічити в межах 100, формувати уявлення про натуральні числа як такі, що використовуються у лічбі предметів, формувати уявлення про натуральний ряд чисел; актуалізувати поняття одноцифрового і двоцифрового числа, розрядів десятків та одиниць, уявлення про позиційний принцип запису двоцифрових чисел; формувати вміння записувати двоцифрові числа, подавати їх у вигляді суми розрядних доданків; актуалізувати знання складу чисел у межах 10 та розуміння сутності арифметичних дій додавання й віднімання.

Очікувані результати: здобувач освіти знає нумерацію чисел першої сотні, вміє лічити в межах 100, має уявлення про натуральний ряд чисел; має поняття одноцифрового і двоцифрового числа, розрядів десятків та одиниць, уявлення про позиційний принцип запису двоцифрових чисел; вміє записувати двоцифрові числа, подавати їх у вигляді суми розрядних доданків; знає склад чисел у межах 10 та розуміє сутність арифметичних дій додавання й віднімання.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», набір карток з числами.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

Хід уроку

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 4-6. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Слайд 7. Ознайомлення з навчальними посібниками.

Слайд 8. Знайомтесь – автори посібника з математики.

Слайд 9. Напутнє слово авторів.

Слайд 10. Ознайомлення з посібником. Бесіда. Умовні позначення.

Слайд 11-12. Математична естафета «Встав пропущені числа».

Слайд 13. Фізхвилинка для очей.

Слайд 14. Вправа «Число дня».

Слайд 15. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 16. Хвилинка каліграфії.

ІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії.

  1. Актуалізація кількісної та порядкової лічби.

Слайд 17-19. Завдання 1. Колективна робота над завданням.

ІІІ. Основна частина. Формування нових знань і способів дії

Актуалізація уявлення про натуральні числа й натуральний ряд чисел.

Слайд 20. Завдання 2. Прочитай ряди чисел. Зміни їх так, щоб одержати відрізки натурального ряду чисел.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

IV. Узагальнення і систематизація знань. Закріплення вивченого.

Класифікація чисел за кількістю цифр у записі. Узагальнення поняття про одноцифрові та двоцифрові числа.

Слайд 22. Завдання 3. Проілюструй кружками-намистинками подані числа. Розбий множину чисел на дві підмножини. За якою ознакою це можна зробити?

Узагальнення знань щодо позиційного принципу запису чисел.

Слайд 23. Завдання 4. Запиши числа. Підкресли однією рискою одиниці, а двома – десятки.

Закріплення навичок записувати числа в межах 100.

Слайд 24. Завдання 5. Іринка записала числа за допомогою цифр 7 і 3.

Здогадайся, як вона міркувала.

Узагальнення знань про суму розрядних доданків; умінь подавати число у вигляді суми розрядних доданків.

Слайд 25. Завдання 6. Подай кожне число у вигляді суми розрядних доданків.

Слайд 26. Завдання 7. Запиши склад числа 9. Доповни числа до 9.

Слайд 27. Рухлива вправа.

V. Заключна частина. Рефлексія.

Виконання Online завдання.

Слайд 28. Online завдання.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 29-30. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 31. Рефлексія «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні