Каталог матеріалів

Урок №1 з хімії для 7 класу за Л. Мідак - Хімія — природнича наука

Безкоштовно

« »__________ 20____року

Конспект уроку з хімії з використанням навчально-методичного комплект: Хімія 7 клас Л. Я. Мідак, О. В. Кузишин, Ю. Д. Пахомов, Х. В. Буждиган («Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2024 № 124) (підручник, навчальний зошит, методичний супровід для учителя).

Урок №1. Хімія – природнича наука

Мета: навчити учнів розуміти предмет вивчення хімії та її роль в системі природничих наук, а також застосування хімії в повсякденному житті. Розвивати в учнів логічне мислення, вміння самостійно працювати з інформацією, порівнювати хімічні властивості речовин, встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, вміння робити висновки, узагальнення. Формувати здатність учнів отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних хімічних потреб, формувати культуру спілкування, прививати інтерес до предмету. Описувати тенденції розвитку природничих наук, техніки і технологій. усвідомлювати, що знання, зокрема про природу, є продуктом діяльності (переважно експериментальної) наукової спільноти впродовж багатьох століть.

Очікувані результати: учні усвідомлять значення хімії в повсякденному житті та зрозуміють, як хімічні процеси впливають на навколишнє середовище. Учні зможуть застосовувати логічні прийоми для аналізу хімічних задач і проблем, що дозволить їм краще зрозуміти складні хімічні процеси. Учні оволодіють навичками пошуку, аналізу та критичного оцінювання наукової інформації з різних джерел, що дозволить їм самостійно порівнювати хімічні властивості різних речовин і встановлювати причинно-наслідкові зв’язки між ними. Учні отримають навички ефективного пошуку та опрацювання хімічної інформації для задоволення власних навчальних і практичних потреб, а також навчаться застосовувати цю інформацію у відповідності до власних хімічних потреб. Розвиток культури спілкування допоможе учням конструктивно обговорювати хімічні теми з однолітками та викладачами, формуючи культуру наукової дискусії, що сприятиме підвищенню інтересу до хімії як науки та стимулюватиме їхній подальший навчальний і професійний розвиток у галузі хімії чи суміжних наук.

 Обладнання: мультимедійний комплект, зразки лікарських засобів, засобів побутової хімії, харчових продуктів.

 

Хід уроку

ОК (організація класу)

Слайд 1-2. Повідомлення теми і мети уроку. Створення позитивного психологічного клімату класу.

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 3-4. Хто знає, що таке хімія? З чого складаються речовини?

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 5. Сьогодні ми поговоримо про те, чому хімія є однією з основних природничих наук і чому її вивчення є важливим для кожного. Хімія — це дисципліна, яка дає змогу зрозуміти склад навколишнього світу та принципи його функціонування. Завдяки знанню хімічних процесів ми отримуємо можливість застосовувати ці знання в повсякденному житті: від приготування їжі до використання лікарських засобів.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Слайд 6. Хімія навколо нас

Слайд 7. Де раніше ви чули слово «хімія»?

Слайд 8. Предмет вивчення хімії

Слайд 9. Що вивчає хімія?

Слайд 10. Завдання хімії

Слайд 11. Розгадайте кроссенс

Слайд 12. Хімія – природнича наука

Слайд 13. Досліджуємо

Слайд 14. Що таке речовина?

Слайд 15. Гра «Історія хімії»

Слайд 16. Гра «Історія хімії»

Слайд 17. Гра «Історія хімії»

Слайд 18. Гра «Історія хімії»

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 19-26. Робота в зошиті.

УСЗ (узагальнення і систематизація знань)

Слайд 27. Стисло про основне.

Рефлексія

Домашнє завдання

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні