Каталог матеріалів

Урок №1 з української мови для 2 класу за К. Пономарьовою - Державні символи України. Нумо знайомитись!

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку української мови за навчальним посібником для 2 класу закладів загальної середньої освіти (у 6-и частинах), автори: К.Пономарьова, О.Савченко, І. Красуцька, Київ, «Оріон», 2024,

 та Збірником завдань для діагностувальних перевірок з української мови та читання для 2 класу, автор К.Пономарьова, Київ, Оріон, 2024.

 

Урок № 1. Нумо знайомитись

Мета: ознайомити учнів з новим посібником; вчити представляти себе під час знайомства; удосконалювати навичку письма; пригадати правила оформлення речень; удосконалювати вміння складати усні висловлювання за ілюстраціями; розвивати мовлення учнів; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати уважність, старанність, інтерес до навчання.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє представляти себе під час знайомства, удосконалює навичку письма, знає правила оформлення речень; вміє складати усні висловлювання за ілюстраціями, спілкуватися рідною мовою.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчального посібника — української мови та читання, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з посібника.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок повторення вивченого матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, математична, соціальна і здоров’язбережувальна, мистецька.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

 

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 4. Повідомлення теми. Очікування.

Слайд 5. Рухлива вправа для очей.

ІІ. Основна частина.

Ознайомлення з посібником.

Слайд 6. Ознайомлення з посібником.

Слайд 7. Бесіда. Умовні позначення.

Слайд 8. Знайомтесь – автори посібника.

Державні символи України.

Слайд 9. Державні символи України.

Слайд 10. Перегляд мультфільму «Державні символи України» від Лорі.

Робота в зошиті.

Слайд 11-13. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

Слайд 14. Каліграфічна хвилинка.

Слайд 15. Диктант. Словникові слова.

Слайд 16. Нейропсихологічна гра "Майстерні руки« з сайту Ютуб

від каналу Creative Teacher.

Робота за посібником.

Слайд 17. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 18. Вправа 1. Прочитайте вислови, якими друзі пропонують розпочати знайомство. Закресли вислів, який не підходить до знайомства.

 

Слайд 19. Вправа 2-3. З тобою хоче познайомитись Ґаджик.

Про що повідомив Ґаджик? Яку відповідь йому даси?

 

Слайд 20. Вправа 4. Пригадай, як правильно записувати речення.

Перевір свої думки за правилом.

 

Слайд 21. Вправа 5-6. Познайомся з Читалочкою. Прочитай її повідомлення. Які помилки вона зробила? Виправ їх. Запиши в зошиті відповідь на запитання Читалочки.

Слайд 22. Вправа 6. Запиши в зошиті відповідь на запитання Читалочки.

Слайд 23. Рухлива вправа.

Слайд 24-25. Вправа 7-8. Познайомся зі Щебетунчиком. Прочитай його повідомлення. Поясни, що в ньому неправильно. Запиши в зошиті повідомлення Щебетунчика без помилок.

Слайд 26-27. Вправа 9-10. Познайомся з Родзинкою. Прочитай її повідомлення. Яка помилка є в повідомленні Родзинки? Виправ її. Запиши виправлене речення.

Слайд 28. Вправа 11. Прочитай пам'ятку. Пронумеруй, що за чим будеш говорити під час знайомства.

Слайд 29. Вправа 12. Напиши повідомлення про себе. Скористайся пам'яткою.

Слайд 30. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина.

Виконання Online завдання.

Слайд 31. Online завдання.

Творче домашнє завдання.

Слайд 32. Творче домашнє завдання.

Слайд 33-34. Пояснення домашнього завдання. Вправа 13. Прочитай запитання Щебетунчика. Запиши в зошиті відповіді на них.

Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 35. Вправа «Мікрофон».

Слайд 36. Рефлексія «Загадкові листи».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні