Каталог матеріалів

Урок №2 для 1 класу з курсу "Я досліджую світ" за Гільберг Т. Г. - Ми однокласники

Безкоштовно

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________ 20___ року

Конспект уроку інтегрованого курсу «Я досліджую світ» з використанням підручника для 1 класу закладів загальної середньої освіти (У 2-х частинах) Підручник: «Я досліджую світ. Автори: Тетяна Гільберг, Світлана Тарнавська, Ольга Гнатюк, Ніна Павич (2018)»

 

Урок №2. Тема «Ми однокласники»

Очікувані результати: учні формують уявлення про правила поведінки в школі; засвоюють та вміють дотримуватись правил поведінки у школі; поповнюють словниковий запас; розвивають навички спілкування; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, навчаються працювати з підручником та медіапродукцією; навчаються працювати в парах та в групах.

Мета:

формування предметних компетентностей:

учити мовленнєвої культури; учити культурі поведінки; вдосконалювати навички аналізу ситуації і вживання слів ввічливості відповідно до ситуації; розвивати діалогічне мовлення, пам'ять, увагу;

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: контролювати й оцінювати свої результати; вміти висловлювати рефлексивні й оцінні судження; сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, самоорганізовуватися до навчальної діяльності, будувати діалог, співпрацювати в парі та в групі, виконувати розумові операції й практичні дії;

загальнокультурної: розвивати культуру міжособистих відносин, толерантну поведінку;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: оволодіння навичками стосунків; розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, в групі; виховувати чемність, повагу до старших та однолітків;

інформаційної: вчити орієнтуватися в інформаційному просторі, володіти і оперувати інформацією; розвивати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника та медіа; вдосконалювати уміння аргументувати й відстоювати свою думку;

здоров’язберігаючої: формувати навички дбайливого ставлення до психічного здоров’я свого та оточуючих; розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення, навички попередження конфліктів.

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайд 2. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

Актуалізація опорних знань. Мотивація навчальної діяльності.

Слайд 3.

  • Діти, погляньте, з яким настроєм до нас завітали гості.
  • А з яким настроєм ви починаєте урок?
  • Як ви гадаєте, чи можемо ми вплинути на настрій товариша?
  • Що можна зробити, що б підвищити настрій хлопчика?

Повідомлення теми і мети уроку

  • Сьогодні поговоримо про те, що впливає на наш настрій. А також дізнаємось, що таке доброчинність, хто такі однокласники і як поводитись в школі.
  • Вивчення нового матеріалу

Слайд 4. Ранкове коло.

Робота з підручником

Слайди 6-7. Робота з ілюстраціями.

Слайди 8-9. Словничок.

Слайди 10-12. Складаємо правила доброчинності.

Слайд 13. Слухаємо. Розповідаємо.

Слайди 14-16. Робота з прислів’ям.

Слайд 17. Поміркуй і розкажи.

  • Чому потрібно навчатися? Продовж речення.

Фізкультхвилинка

Слайд 18. Рухлива вправа.

Робота в зошитах.

Слайд 20. Сторінка 4. Вправа 1.

  • У яких випадках ти відчуваєш приємні емоції?

Слайд 21. Сторінка 4. Вправа 2.

  • В якому класі ми вчимося? Запиши.
  • А в якій школі? Запиши.

Слайд 22. Сторінка 5. Вправа 3.

  • З ким із зображених дітей тобі буде затишно у класі?
  • Обведи або розфарбуй.

Слайд 23. Сторінка 5. Вправа 4.

  • Познач малюнок, на якому зображено добру справу.

Слайд 24. Робота в групах. Сторінка 5. Вправа 5.

Слайд 25. Робота з прислів’ям. Сторінка 6. Вправа 6.

  • З’єднай початок і продовження прислів'я. Як ти його розумієш?

Слайд 26. Сторінка 6. Вправа 7.

  • Продовж речення.

Фізкультхвилинка

Слайд 27. Рухлива вправа.

Закріплення вивченого

Слайд 28. Зошит сторінка 6 вправа 8.

  • Заверш малюнок. Чого не вистачає персонажам?

Слайд 29. Зошит сторінка 7 вправа 9. Знайди вихід з лабіринту.

Слайд 30. Правила товаришування. Зошит сторінка 7 вправа 10.

  • Доповни правила товаришування.

Слайди 31-33 Зошит сторінка 7 вправа 11.

  • Складіть правила поведінки у класі.

Усвідомлення набутих знань

  • Яких правил поведінки будемо дотримуватись в школі?

Слайд 34. Висновок

Слайд 35. Інтерактивна вправа.

Рефлексія

Слайд 36. Рефлексія «Мій настрій».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні