Каталог матеріалів

Урок №1 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Письмове приладдя. Постава під час письма. Орієнтування на сторінці зошита (вгорі, посередині, внизу)

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 1.

Тема. Письмове приладдя. Постава під час письма. Орієнтування на сторінці зошита (вгорі, посередині, внизу).

Мета: ознайомити учнів із завданнями уроків письма, зошитом «Я пишу», письмовим приладдям; формувати уміння правильно сидіти за партою, тримати олівець під час письма, класти на парту зошит; вчити орієнтуватися на сторінці зошита, розрізняти поняття вгорі, посередині, внизу; вправляти учнів у наведенні контурів предметів; розвивати вміння розповідати за малюнком, висловлювати свої міркування; виховувати охайність і старанність під час виконання в зошиті завдань олівцем.

 

Очікувані результати: здобувач освіти знайомиться із завданнями уроку письма; правилами поведінки в школі, на уроці; вчиться користуватися письмовим приладдям; орієнтуватися на сторінці зошита, розрізняти поняття вгорі, посередині, внизу; розвиває вміння уважно слухати інших; розповідати за малюнком, про події з власного життя; збагачує свій лексичний запас словами шкільної тематики.

 

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою..

 

Обладнання: таблички зі словами письмо, письмове приладдя, умовні позначки для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, мистецька.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Діти утворюють коло разом з учителем.

Слайд 3. Вправа «Очікування». Чого ви хочете навчитися в школі?

Оформлення стіни слів: письмо, письмове приладдя, умовні позначки. Доповнення новими словами.

Слайд 4. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 5. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку. Очікування.

ІІ. Основна частина.

Ознайомлення з письмовим приладдям.

Слайд 7. Хто знає, що це? Назвіть ці предмети. Цими предметами ми будемо користуватися на уроці письма.

Ознайомлення з зошитом.

Слайд 8. Розглянемо наш зошит. Хто може прочитати назву зошита?

Слайд 9. Розглянемо наш зошит. Місце для підпису зошита.

Слайд 10. Знайомтесь - автор зошита Пономарьова Катерина Іванівна.

Слайд 11. Розглянемо наш зошит. Умовні позначення.

Ознайомлення з правилами сидіння за партою.

Слайд 12. Я готуюсь до письма. За партою сиджу так. Бесіда.

Слайд 13. Чому варто сидіти рівно? Бесіда.

Ознайомлення з правилами правильного тримання ручки.

Слайд 14. Я готуюсь до письма. Ручку тримаю так. Бесіда.

Ознайомлення з правилами розташування зошитів.

Слайд 15. Я готуюсь до письма. Зошит кладу так. Бесіда.

Слайд 16. Сиди правильно. Пиши правильно. Бесіда.

Робота за малюнками. Орієнтування на сторінці зошита.

Слайд 17. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 18. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 19. Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 20. Орієнтуюсь на сторінці зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита? Куди вирушає хлопчик? Хто залишається вдома?

Слайд 21. Що означає ця позначка? (наведи, заштрихуй, напиши).

Слайд 22. Наведіть малюнок простим олівцем.

Слайд 23-26. Розфарбуйте малюнок кольоровими олівцями.

Слайд 27. Фізкультхвилинка.

Продовження роботи у зошиті.

Слайд 28. Що зображено посередині сторінки зошита? Назвіть улюблені іграшки хлопчика і дівчинки.

Слайд 29-33. Наведіть простим олівцем і розфарбуйте.

Бесіда. Твоя улюблена іграшка.

Слайд 34. Орієнтуюсь на сторінці зошита. Що зображено внизу сторінки зошита? Що означає ця позначка (розфарбуй або намалюй)?

Слайд 35. Намалюйте свою улюблену іграшку.

Стіна слів. Словникова робота.

 Слайд 36. Стіна слів. Словникова робота. Складіть із словами речення.

Слайд 37. Рухлива вправа

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 38. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 39. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 40. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні