Каталог матеріалів

Урок №1 з української мови для 6 класу за Н. Голуб - Краса та багатство української мови

Безкоштовно

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 6 класу.

 

Урок №1. Краса і багатство української мови

Мета: розширити відомості шестикласників про рідну мову; сформувати поняття про багатство і красу української мови; удосконалити вміння аналізувати висловлювання, визначати засоби, що збагачують нашу мову, доречно використовувати їх у власному мовленні; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти осмисленню краси й багатства рідної української мови; виховувати любов до слова.

Очікувані результати: учень пояснює роль і важливість рідної мови в житті людини; вичерпно відповідає на запитання за змістом почутого повідомлення; пов’язує, зіставляє почуте із життєвим досвідом; обґрунтовує своє ставлення до змісту почутої інформації; визначає основні проблеми, порушені в тексті, пов’язуючи їх із життєвим досвідом; пояснює значення здобутої з тексту інформації; обстоює власну позицію щодо обговорюваних питань.

Обладнання: мультимедійна презентація.

Хід уроку

Організаційно-мотиваційний етап

Слайди 1-5.

Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

III. Актуалізація опорних знань.

Слайд 9. Прочитай звернення від авторів підручника та як працювати з ним.

Слайд 10. Слово дня.

Вивчення нового матеріалу

Слайд 11. Вправа 1. Прочитайте афоризми. Які думки утверджують автори?

Слайд 12. Працюємо з афоризмами.

Слайд 13. Пригадуємо.

Слайд 14. Шукаємо відповіді на запитання.

Слайд 15. Гімнастика для очей.

Слайд 16. Вправа 2. Прочитайте текст. Відповіді на які запитання він містить? Якої інформації вам бракує?

Слайд 17. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 18. Вправа 3. Прочитайте речення. Яке слово їх об'єднує? Передайте зміст кожного речення своїми словами так, як ви його зрозуміли.

Слайд 19. Робота в групах.

Закріплення вивченого

Слайд 20. Вправа «Мікрофон».

Слайд 21. Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

Слайд 22. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні