Каталог матеріалів

Урок №81 для 4 класу з української мови за М. Захарійчук - Правопис особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу в множині

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку української мови з використанням навчального посібника УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЧИТАННЯ (у 2-х частинах) Мар’яни Захарійчук

 

Урок №081. Правопис особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу в множині.

 

Мета: розширити знання учнів про час як граматичну категорію дієслова; звернути увагу на правопис особових закінчень дієслів теперішнього і майбутнього часу в множині; розвивати інтелектуальні здібності учнів, уяву, мислення, пам’яті, мовлення учнів, вміння послідовно висловлювати свої думки; формувати навички співпраці, розвивати комунікативні здібності, бажання вивчати рідну мову; виховувати культуру писемного мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 8. Вправа 273. Розгляньте таблицю змінювання дієслів теперішнього й майбутнього часу за особами в множині. Обговоріть її зміст. Порівняй особові закінчення дієслів теперішнього й майбутнього часу в множині. Зверни увагу на виділені букви в дієсловах 1-ї та 2-ї особи. Зроби висновок, звір його з поданим нижче правилом.

Слайд 9. Запам'ятай!

Слайд 10. Рухлива вправа.

Слайд 11. Вправа 274. Прочитай дієслова, уставляючи пропущені букви. Спиши дієслова, уставляючи пропущені букви. Користуйся таблицею вправи 273 та поданою опорною схемою.

Слайд 12. Вправа 274. Спиши дієслова, уставляючи пропущені букви. Користуйся таблицею вправи 273 та поданою опорною схемою.

Слайд 13. Фізкультхвилинка.

Слайд 14. Вправа 275. Прочитай прислів’я, уставляючи пропущені букви. Спиши прислів’я, уставляючи пропущені букви. Користуйся опорною схемою вправи 274. Поясни написання букв е, є, и.

Слайд 15. Вправа 275. Спиши прислів’я, уставляючи пропущені букви.

Слайд 16-17. Пояснення домашнього завдання.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні