Каталог матеріалів

Урок №13 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Подвоєння та подовження приголосних у словах іншомовного походження.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №013. Подвоєння та подовження приголосних у словах іншомовного походження

 

Мета: пояснити правила написання подвоєних літер у словах іншомовного походження; формувати вміння і навички правильно писати слова іншомовного походження; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, збагачувати словниковий запас учнів.

Очікувані результати: учень пояснює правила написання подвоєних літер у словах іншомовного походження; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення; збагачує власне мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

Слайд 3. Емоційне налаштування «Екран настрою».

АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд 4. Перевірка домашнього завдання.

Слайд 5. Роби свій вибір!

Слайд 6. Запишіть сьогоднішню дату.

Слайд 7. Слово дня.

Слайд 8. Щодня постаємо перед вибором.

Слайд 9. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 10. Гімнастика для очей.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Пригадуємо.

Слайд 12. Шукаємо відповіді на запитання:.

Слайд 13. Вправа 82. Розгляньте схему на с. 37. Скільки пунктів правил вона містить? Поміркуйте і порадьте, як краще в них розібратися.

Слайд 14. Вправа 83. Запишіть речення, обравши правильний варіант написання слів іншомовного походження. Поясніть свій вибір.

Слайд 15. Словникова робота.

Слайд 16. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Вправа 84. За лексичним значенням відгадайте й запишіть слово. Поясніть написання.

Слайд 18. Вправа 85. Уявіть, що ви постали перед вибором. За потреби зверніться до інформаційно-пошукових джерел. Обґрунтуйте свій вибір. Чим ви керувалися, обираючи? Поясніть написання слів іншомовного походження.

Слайд 19. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 20. Домашнє завдання.

Рефлексія.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні