Каталог матеріалів

Урок №8 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Групи слів за походженням: власне українські й запозичені (іншомовного походження) слова.

Безкоштовно

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №008. Групи слів за походженням власне українські й запозичені (іншомовного походження) слова

Мета: поглибити знання учнів щодо слів за походженням; удосконалити вміння визначати групи слів за значенням, правильно вживати їх у мовленні; виробляти вміння добирати українські відповідники до слів іншомовного походження; аргументовано доводити приналежність слова до певної групи.

Очікувані результати: учень вирізняє лексичні явища у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; виокремлює та розрізняє власне українські слова та слова іншомовного походження; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення; збагачує власне мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Вправа 62. Розгляньте слова, записані ліворуч і праворуч. Які запозичення, на вашу думку, збагачують мову, а які — шкодять їй? Відповідь обґрунтуйте.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

Слайд 13. Вправа 63. Прочитайте і запишіть речення. Поміркуйте, які з виділених слів власне українські, а які — запозичені.

Слайд 14-15. Вправа 64. З дитинства нас оточує сила-силенна власне українських слів. Кожен із нас пізнавав світ на дотик, запах і через слово. Розгляньте малюнок і поясніть здивованим малятам, що означають ці слова.

Слайд 16. Вправа 65. Пригадайте і запишіть за відведений час якомога більше запозичених слів, що мають у нашій мові відповідники. Яким із них варто надавати перевагу?

Слайд 17. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 18. Вправа 66. Прочитайте слова. Виберіть будь-яку пару слів і складіть із ними діалог, в основі якого має бути пропозиція одного зі співрозмовників і згода іншого.

Слайд 19-20. Вправа 67. Не знаючи вас, ми ось так зобразили світ ваших захоплень. Розгляньте малюнок і скажіть, чи збігаються наші уявлення про вас зі справжніми вашими захопленнями. Що б ви змінили?

Слайд 21. Вправа 67.

Слайд 22. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 23. Домашнє завдання.

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні