Каталог матеріалів

Урок №7 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Словники синонімів, антонімів, омонімів, паронімів.

Безкоштовно

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №007. Словники синонімів, антонімів, омонімів, паронімів

 

Мета: поглибити знання учнів щодо використання синонімів, антонімів, омонімів у мовленні; формувати загально пізнавальні вміння пояснювати значення у мовленні омонімів, антонімів; правильно і доречно використовувати їх в усному та писемному монологічному та діалогічному мовленні.

Очікувані результати: учень вирізняє лексичні явища у своєму та чужому мовленні, пояснює їхню суть; виокремлює та розрізняє значення синонімів, антонімів, омонімів та паронімів; розрізняє відому і частково нову для себе інформацію; вживає слова відповідно до їхнього лексичного значення; збагачує власне мовлення.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 11. Вправа 55.

Слайд 12. Вправа 56.

Слайд 13. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 14. Гімнастика для очей.

Слайд 15. Вправа 57. За словником омонімів дайте відповіді на запитання-загадки.

Слайд 16. Вправа 58. Прочитайте текст. Над чим міркує авторка? А якої думки дотримуєтеся ви? Обґрунтуйте її. Складіть діалог, в основі якого має бути підтвердження або сумнів щодо висловленої думки.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 17. Вправа 59. Прочитайте проблемні запитання і дайте на них відповіді. Чому це важливо знати? Використайте синоніми або антоніми.

Слайд 18. Вправа «Трибуна думок».

Підсумок

Слайд 19. Домашнє завдання.

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні