Каталог матеріалів

Урок №3 для 5 класу з української мови за Н. Голуб - Тлумачний словник.

Безкоштовно

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку Української мови за підручником «Українська мова». Автори: Голуб Н.Б., Горошкіна О.М.» для 5 класу.

 

Урок №003. Тлумачний словник

Мета: поглибити знання учнів про лексичне значення слова, дати поняття про однозначні та багатозначні слова, формувати вміння розрізняти такі слова, доречно використовувати їх у мовленні; продовжувати користуватися тлумачним словником; удосконалювати вміння самостійно збагачувати власний словниковий запас, в тому числі за допомогою словників; виховувати любов і пошану до рідного слова.

Очікувані результати: учні знають поняття «лексичне значення слова», «лексикологія», самостійно збагачувати власний словниковий запас; користуються різними видами словників.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд 10. Вправа 18. Обміркуйте ситуації, коли словник необхідний.

Слайд 11. Вправа 19. Розгляньте подану ситуацію. Прочитайте й перекажіть своїми словами зміст кожного речення так, як ви його уявили і зрозуміли. Що ви порадите читачеві / читачці?

Слайд 12. Вправа «Трибуна думок».

Слайд 13. Вправа 21. Прочитайте речення. Поміркуйте і скажіть, чим відрізняються ліс і парк? Як визначити різницю?

Слайд 14. Гімнастика для очей.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд 15. Вправа 22. Кожне знайоме слово має свій аромат, смак, колір, чіткі обриси або своєрідну фактуру, що постають в уяві мовця, коли воно звучить. Заплющіть очі й покличте на допомогу уяву. Скажіть, що ви уявляєте й відчуваєте, коли чуєте подані слова.

Слайд 16. Вправа 22. Які слова не постали у вашій уяві? Чому?

Слайд 17. Намалюйте графік вашого настрою на уроці.

Підсумок

Слайд 18. Домашнє завдання.

Рефлексія «Острів».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні