Каталог матеріалів

Урок №74 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання малої букви ц, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 74

 

Тема. Написання малої букви ц, складів, слів і речень з вивченими буквами. Списування друкованого речення.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою ц, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою ц; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати надруковані речення; розвивати уміння розповідати за малюнком, про свої спогади та враження; виховувати інтерес до цирку, цікавих видовищ.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву ц; склади та слова з буквою ц; списувати речення; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань

Робота із загадкою.

Слайд 3. Робота над загадкою.

 

Робота зі звуковою схемою.

Слайд 4. Побудуйте звукову схему слова.

 

Асоціативний кущ.

Слайд 5. Асоціативний кущ.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: цирк цікаво цукерка цибуля.

Слайд 7. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

 

ІІІ. Основна частина.

Робота за сторінками зошита (с.24-25)

Слайд 9. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 10. Бесіда за малюнком. Що зображений на малюнку? Хто виступає на арені цирку? Скільки левів? Які трюки і команди дресирувальника вони виконують? Хто з вас бував у цирку? Чи був там виступ левів? Які трюки виконували леви? Хто ще виступав у цирковій програмі?

Слайд 11. З'ясуйте, з яких елементів складається буква ц. Наведіть на малюнку всі її елементи.

 

Актуалізація опорних знань.

Слайд 12. Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

 

Методика написання малої букви ц.

Слайд 13. Вчимося писати.

 

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 14. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 15. Робота в зошиті.

Слайд 16. Пальчикова гімнастика з сайту Ютуб від каналу «Дистанційна копілочка».

Слайд 17. Робота в зошиті.

 

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 18. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 19. Розгляньте зображених на малюнку тварин. Що в цих тварин незвичайного? Звідки вони? Який трюк виконує слон? Який собака? Яких іще тварин – артистів цирку ви знаєте? Одну з названих тварин намалюйте на пустій плашці. Зафарбуйте усі малюнки кольоровими олівцями.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

 

Продовження роботи в зошиті на сторінці 34.

Слайд 21. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 22. Робота в зошиті.

Слайд 23. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 24. Гра «Упіймай звук».

Слайд 25-26. Робота в зошиті.

Слайд 27. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 28. Розгадайте ребус.

Слайд 29. Вправа для очей.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Письмо під диктовку вивчених букв, складів і слів з ними.

Слайд 30. Буквений диктант.

 

Малюнковий диктант.

Слайд 31. Малюнковий диктант.

 

Щоденні 5. Пишу для себе.

Слайд 32. Щоденні 5. Пишу для себе. Напиши стільки разів слово, скільки у тебе друзів.

 

Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 33. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 34. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія.

Слайд 35. Покажи цеглинкою LEGO з яким настроєм ти завершуєш урок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні