№110 - Додаємо і віднімаємо трицифрові числа порозрядно
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«____»___________20___ року
Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекта «Математика. 3 клас. С.О.Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник у 2-х частинах; навчальний зошит у 4-х частинах; додаток «Працюю самостійно» у 4-х частинах; методичний супровід для учителя).
Урок № 110. Додаємо і віднімаємо трицифрові числа порозрядно
Мета: формувати навички додавання і віднімання круглих чисел, удосконалювати навички множення та ділення круглих трицифрових чисел; актуалізувати прийоми додавання та віднімання частинами, додавання на основі правила додавання суми до числа, віднімання на підставі правила віднімання суми від числа, прийоми порозрядного додавання і віднімання для випадку обчислення з двоцифровими числами; вчити переносити прийом порозрядного обчислення на випадки додавання і віднімання круглих трицифрових чисел; формувати навички додавання і віднімання круглих трицифрових чисел способом порозрядного обчислення; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження четвертого пропорційного, у яких однаковою є загальна величина та величина одиниці вимірювання, арифметичним методом; удосконалювати вміння розташовувати іменовані числа, виражені в одиницях довжини, у порядку зростання.
Обладнання: мультимедійний комплект.
Хід уроку
- ОК (організація класу)
- МНД (мотивація навчальної діяльності)
- АОЗ (актуалізація опорних знань)
- ВНМ (вивчення нового матеріалу)
Демонстрація навчальної презентації.
Слайд 2-3. Емоційне налаштування та мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 4. Усний рахунок. Зошит «Працюю самостійно № 3», с.22, завдання № 68.
Слайд 5-8. Усне опитування.
Слайд 9. Рухлива вправа для очей.
Слайд 10-12. Хвилинка каліграфії.
Слайд 13-14. Завдання 1. Знайди значення виразів різними способами.
Слайд 15-16. Завдання 2. Як слід міркувати в ході порозрядних обчислень? Переконайся, що так само можна міркувати в ході додавання і віднімання круглих трицифрових чисел.
Слайд 17. Завдання 3. Розв’яжи перше рівняння в кожній парі. Зістав пари рівнянь. У чому відмінність? Як ця відмінність вплине на розв’язання другого рівняння пари?
Слайд 18. Фізкультхвилинка.
Слайд 19-22. Завдання 4. Зістав задачі. Чим вони відрізняються? Як ця відмінність впливає на розв’язання задач? Розв’яжи задачі.
Слайд 23. Завдання 5. Запиши іменовані числа в порядку зростання.
Слайд 24. Завдання 6. Визнач за схемою відстань від Полтави до Житомира.
Слайд 25. Завдання 7. Запиши іменовані числа в порядку зростання.
Слайд 26. Рухлива вправа.
Слайд 27. Завдання 1. Заміни кожне число сумою розрядних доданків.
Слайд 28. Завдання 2. Заміни числа сумою зручних доданків за зразком.
Слайд 29-30. Завдання 3. Прокоментуй обчислення. Зістав вирази в кожному стовпчику. Що змінилось? Як ця зміна вплинула на розв’язання?
Слайд 31. Порозрядне віднімання круглих трицифрових чисел.
Слайд 32-33. Завдання 4. Знайди значення сум і різниць, використовуючи прийом порозрядного додавання або віднімання. Виконай перевірку.
Слайд 34-35. Завдання 5. Розв’яжи задачу арифметичним або алгебраїчним методом.
Слайд 36. Завдання 6. Знайди значення виразів.
Слайд 37. Завдання 7. Визнач радіус кола діаметром 8 см. Накресли це коло.
Слайд 38-39. Завдання 8. Виконай обчислення.
Слайд 40-41. Завдання 9. Розв’яжи задачу.
Слайд 42. Рухлива вправа.
- ЗВ (закріплення вивченого)
- Підсумок
- Рефлексія
Слайд 43-44. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.
Слайд 45. Пояснення завдань домашньої роботи.
