Каталог матеріалів

Урок №33 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Написання малої букви н, складів, слів і речень з вивченими буквами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 33

 

Тема. Написання малої букви н, складів, слів і речень з вивченими буквами.

Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою н, навчити писати її; формувати вміння читати й писати склади та слова з буквою н; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита, писати ручкою, списувати речення; розвивати спостережливість, уміння аналізувати, порівнювати, розповідати за малюнком; виховувати охайність, старанність, інтерес до тварин.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє писати малу рукописну букву н; склади та слова з буквою н; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля.

 Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язберігаюча.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Вправа «Зайва буква». Робота в парах.

Слайд 4. Вправа «Зайва буква». Робота в парах. Обведіть зайву букву в кожному рядку. Яке слово утворилося? (Сіма – ім'я дівчинки.) З якої букви пишеться це слово?

Складання речень за схемами та малюнком.

Розгляньте малюнок. Складіть речення про дівчинку Сіму. Що вона робить?

Слайд 5. Розгляньте малюнок. Складіть речення про дівчинку Сіму. Що вона робить?

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 6. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 7. Фізхвилинка для очей.

Оформлення стіни слів: зоопарк, носоріг, слон, Ніна, Наталка, Назар, цирк, Індія.

Слайд 8. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Робота за сторінкою зошита (с.38)

Слайд 9. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 10. Бесіда за малюнком. Куди прийшли діти? Дайте дітям імена на букву Н. Кого вони побачили в зоопарку. Яка тварина найбільше привернула їхню увагу? Чому саме цих тварин намалював художник?

Слайд 11. З'ясуйте місце звука [н] в назвах зображених тварин. Розгляньте, з яких елементів складається буква «ен». Наведіть всі елементи та букви н.

Слайд 12. Фізкультхвилинка.

Актуалізація опорних знань.

Слайд 13. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 14. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 15. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Слайд 16. Види з'єднань. Верхнє з'єднання.

Слайд 17. Види з'єднань. Середнє з'єднання.

Слайд 18. Види з'єднань. Нижнє з'єднання.

Методика написання маленької букви н.

Слайд 19. Методика написання малої букви н. З яких елементів вона складається? Пропишіть маленьку букву н у повітрі.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 20. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 21. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 24. Пальчикова гімнастика.

Слайд 25. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 28. Рухлива вправа.

Слайд 29. Визначте, які букви, буквосполучення та слова ви напишете в рядку. Напишіть за зразком.

Слайд 30. Рухлива вправа.

Слайд 31. Прочитайте речення. Визначте, які слова ви напишете в рядку. Пригадайте, як пишеться перше слово в реченні, що ставиться в кінці речення. Напишіть за зразком.

Слайд 32. Рухлива вправа.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 33. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 34. Де можна побачити слонів у таких прикрасах (у цирку або на святі слонів в Індії). Знайдіть на малюнку пари однакових слонів, домалюйте візерунок на останньому слонові, потім розфарбуйте кожну пару. Складіть речення.

Слайд 35. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 36. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 37. Рефлексія. Вправа «Відкритий мікрофон».

Рефлексія «Потяг вражень».

Слайд 38. Рефлексія «Потяг вражень».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні