Каталог матеріалів

Урок №2 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Орієнтування на сторінці зошита (праворуч, ліворуч)

Безкоштовно

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 2.

Тема. Орієнтування на сторінці зошита (праворуч, ліворуч) (с.3)

Мета: формувати в учнів уміння контролювати свою поставу під час письма; закріплювати уміння правильно тримати олівець під час письма; вчити орієнтуватися на сторінці зошита, розрізняти поняття праворуч і ліворуч; вправляти учнів у наведенні контурів предметів; закріпити знання учнів про навчальне приладдя; формувати вміння будувати речення за малюнками; виховувати старанність і охайність під час виконання в зошиті завдань олівцем.

 

Очікувані результати: здобувач освіти продовжує орієнтуватися на сторінці зошита, розрізняє поняття праворуч і ліворуч; старанно вправляється у наведенні контурів предметів; розвиває вміння уважно слухати інших; розповідати за малюнком, про події з власного життя; збагачує свій лексичний запас словами шкільної тематики.

 

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою..

 

Обладнання: таблички зі словами: праворуч, ліворуч, ліва рука, права рука, вліво, вправо для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Вправа «Всі готові до уроку».

Слайд 3-6. Вправа «Всі готові до уроку». Вчитель говорить – діти відтворюють слова рухами.

Актуалізація опорних знань. Вправа «Пригадайте…»

Слайд 7. Пригадайте, яке письмове приладдя нам потрібно для уроку письма.

Слайд 8. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 9. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 10. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Оформлення стіни слів: праворуч, ліворуч, ліва рука, права рука, вліво, вправо. Доповнення новими словами.

Слайд 11. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 12. Фізхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 13. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 ІІ. Основна частина.

Вправа «Підніміть праву, ліву руку!»

Слайд 14-18. Вправа «Підніміть праву, ліву руку!»

Робота за сторінкою зошита (с.3) Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 19. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 20. Що знаходиться ліворуч, що праворуч.

Слайд 21. Назвіть навчальне приладдя. Обведіть його олівцем.

Слайд 22. Стрілочкою покажіть, які речі потрібно покласти в ранець.

Слайд 23. Розфарбуйте навчальне приладдя.

Слайд 24. Обведіть олівцем іграшки та вкажіть, куди їх потрібно покласти.

Слайд 25. Розфарбуйте іграшки.

Слайд 26. Фізкультхвилинка.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 27. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 28. Що зображено праворуч? ліворуч?

Слайд 29-32. Наведи олівцем по крапочках.

Слайд 33. Хто як рухається?

Продовження роботи в зошиті. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 34. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 35. Що ви бачите на малюнку?

Слайд 36. Наведіть олівцем.

Слайд 37. Домалюй дерево.

Слайд 38. Розфарбуй малюнок.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 39. Стіна слів. Словникова робота. Складіть із словами речення.

Слайд 40. Рухлива вправа

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 41. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 42. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 43. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні