Каталог матеріалів

Урок №13 для 1 класу з письма за К. Пономарьовою - Письмо овалів (малого і великого)

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (письмо) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової – «Я пишу»: зошит для письма і розвитку мовлення у 2-х частинах; «Я дружу зі словом»: посібник для уроків письма і розвитку мовлення в післябукварний період; методичні рекомендації до уроків письма за зошитами «Я пишу».

 

Урок № 13

 

Тема. Письмо овалів (малого і великого)

Мета: формувати в учнів уміння писати малий і великий овали; ознайомити з терміном овал; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита; зміцнювати м’язи кисті руки; розвивати спостережливість, вміння порівнювати, виконувати роботу за зразком; удосконалювати вміння розповідати за малюнком, про події з власного життя; виховувати старанність, охайність, прагнення вживати фрукти для зміцнення власного здоров’я.

Очікувані результати: здобувач освіти знайомиться з поняттям малий овал, великий овал; вчиться писати малий і великий овали; удосконалює вміння орієнтуватися в сітці зошита. Розвиває вміння порівнювати, виконувати роботу за зразком; збагачує свій лексичний запас; розповідати за малюнком, серією малюнків.

Формування ключових компетентностей:

 

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час письма;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію із зошита з друкованою основою.

 

Обладнання: таблички зі словами для стіни слів; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

 

Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, здоров’язбережувальна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація уроку.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Очікування від подорожі».

Актуалізація опорних знань. Вправа «Пригадайте…»

Слайд 4. Пригадайте, як правильно сидіти за партою.

Слайд 5. Пригадайте, як правильно тримати ручку.

Слайд 6. Пригадайте, як правильно тримати зошит.

Оформлення стіни слів: овал, малий, великий, цирк, клоун.

Слайд 7. Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 8. Фізхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 9. Повідомлення теми уроку. Очікування.

ІІ. Основна частина.

Робота над загадкою.

Слайд 10. Відгадайте загадку.

Робота за сторінкою зошита (с.15)

Слайд 11. Робота за сторінкою зошита. Що зображено вгорі сторінки зошита?

Слайд 12. Розгляньте малюнок. Де відбувається подія? Яка подія відбувається? Бесіда за малюнком про День народження.

Слайд 13. Знайдіть на малюнку овали – великі і маленькі. Наведіть їх олівцем.

Слайд 14.  Зафарбуйте кульки, які тримає клоун. Порахуйте, скільки кульок тримає клоун у кожній руці. Скільки їх разом?

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Робота за сторінкою зошита (продовження). Що зображено посередині сторінки зошита?

 

Слайд 16. Робота за сторінкою зошита. Знайдіть, що зображено посередині сторінки зошита?

Слайд 17. Повторення знань про сітку зошита.

Слайд 18-19. Повторення знань про вивчені елементи.

Слайд 20. Аналіз зразка написання малого та великого овалів.

Слайд 21. Визначте, які елементи ви напишете в першому рядку. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 22. Рухлива вправа.

Слайд 23. Визначте, які елементи ви напишете у другому рядку. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 24. Пальчикова гімнастика.

Слайд 25. Визначте, які елементи ви напишете у третьому рядку. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 26. Рухлива вправа.

Слайд 27. Визначте, які елементи ви напишете в четвертому рядку. Напишіть елементи за зразком.

Слайд 28. Рухлива вправа.

Продовження роботи в зошиті внизу сторінки.

Слайд 29. Робота за сторінкою зошита. Що зображено внизу сторінки зошита?

Слайд 30. Назвіть об'єкти на малюнку. Як одним словом можна назвати ці об'єкти?

Слайд 31. Знайдіть на фруктах овали та наведіть овали олівцем.

Слайд 32. Якого кольору ці фрукти? Зафарбуйте їх кольоровими олівцями.

Слайд 33. Намалюйте на плашці фрукт, який має також овальну форму. Бесіда про користь фруктів, у якому вигляді їх корисніше вживати.

Слайд 34. Рухлива вправа.

Стіна слів. Словникова робота.

Слайд 35. Стіна слів. Словникова робота. Пригадайте, які елементи сьогодні писали.

Слайд 36. Повторення знань про сітку зошита.

Слайд 37-38. Повторення знань про вивчені елементи.

Слайд 39. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 40. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Незакінчене речення».

Слайд 41. Вправа «Незакінчене речення».

Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 36. Рефлексія «Загадкові листи». Оберіть лист, який ви хочете відкрити.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні