Каталог матеріалів

Урок №72 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Мала буква я. Читання складів, слів і тексту з вивченими літерами. Робота з дитячою книжкою

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 72

Тема. Мала буква я. Читання складів, слів і тексту з вивченими літерами. Робота з дитячою книжкою.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою я та її звуковим значенням у різних позиціях ([йа] – на початку слова і складу та [а] – після м’якого приголосного звука), навчити друкувати її; закріплювати вміння робити звуковий аналіз слів; удосконалювати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати щедрість, доброзичливість, інтерес до читання книжок. 

Очікувані результати: учні формують поняття про букви, учні продовжують формувати поняття про звуки, навичку правильного визначення звуку; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Емоційне налаштування «Екран настрою».

Слайд 3. Психологічна налаштування на урок. Вправа «Спіймай настрій».

 

Актуалізація знань.

1) Артикуляційні вправи.

Слайд 4-6. Артикуляційна вправа.

 

2) Читацька розминка.

Слайд 7. Робота з чистомовкою.

 

3) Гра «Знайди букву».

Слайд 8. Гра «Знайди букву». Знайдіть ч у в рядках, прочитайте їх.

4) Прочитай склади. З'єднай їх з відповідними малюнками.

Слайд 9. Прочитай склади. З'єднай їх з відповідними малюнками.

Слайд 10. Фізкультхвилинка для очей.

 

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 11. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 12. Гра «Буква загубилася».

Слайд 13. Правильно вимовляємо звуки.

 

Оформлення стіни слів: ялинка троянда лілія мрія дятел.

Слайд 14. Стіна слів. Словникова робота.

 

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.34).

Слайд 15. Бесіда за малюнком. Впізнайте персоніфіковані літери. Що роблять ці букви? Чому художник намалював їх з яблуками? Скільки яблук на малюнку? Скільки висить на гілці і скільки вже зірвано?

Слайд 16. Вправа «Квест-дослідження».

 

Методика написання малої букви я.

Слайд 17. Методика написання малої друкованої букви «я». Написання букви «я» у повітрі.

Слайд 18. Робота з конструктором LEGO. Робота в групах.

За допомогою цеглинок побудуйте букву «я».

Слайд 19. Рухлива вправа.

 

Складання розповіді за малюнком.

Слайд 20. Ребус.

Слайд 21. Розгляньте малюнок. Що робить буква «я»? Буква «я» стоїть біля ялинки. Виконайте звуковий аналіз слова ялинка, виділіть у ньому два перших звуки [йа]. Вони позначаються однією буквою я? Визначіть місце цієї букви в слові ялинка.

Слайд 22. Розгляньте малюнок. Що робить буква «я»? Буква «я» тримає троянду. Виконайте звуковий аналіз слова троянда. Визначіть місце букви я в слові.

Слайд 23. Розгляньте малюнок. Що робить буква «я»? Буква «я» нюхає лілію. Виконайте звуковий аналіз слова лілія, виділіть у ньому два останніх звуки [йа]. Вони позначаються однією буквою я? Визначіть місце цієї букви в слові лілія.

Слайд 24. Побудуйте звукові схеми до поданих слів

 

Вдосконалення вміння читати слова з вивченими буквами.

Слайд 26. Прочитай склади і слова.

Слайд 27. Допоможіть місяцю прочитати буквосполучення.

— Діти, а який у вас настрій?

 

Робота зі звуковим аналізом слова.

Слайд 28. Розгляньте малюнок. Що це за пташка? Зробіть звуковий аналіз слова дятел і побудуйте схему.

Слайд 29. Фізхвилинка.

 

Робота з текстом.

Слайд 30. Вправа «Передбачення».

Слайд 31. Прочитай текст. Придумай заголовок.

Слайд 32. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 33. Читання тексту «ланцюжком».

Слайд 34. Рухлива вправа.

 

Робота з дитячою книжкою.

Слайд 35. Робота з дитячою книжкою. Хрестоматія сучасної української літератури для читання в 1-2 класах серії «Шкільна бібліотека». Укладач Тетяна Стус. Львів. Видавництво Старого Лева. Катерина Єгорушкіна. «Цятки і плямки».

Слайд 36. Робота з дитячою книжкою. Хрестоматія 1-2 класів. Катерина Єгорушкіна. «Цятки і плямки». Натисніть на жовтий кружечок.

 

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 37. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 38. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Слайд 39. Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку.

 

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 40. Завдання для цікавої перерви. Розмалюйте картинки, у назвах яких є буква «я».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні