Каталог матеріалів

Урок №45 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Звуки [д], [д′]. Мала буква д. Читання складів, слів, речень і тексту з вивченими літерами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 45

Тема. Звуки [д], [д′]. Мала буква д. Читання складів, слів, речень і тексту з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою д, навчити друкувати її; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; формувати навичку читання, уміння добирати заголовок до тексту, правильно вимовляти дзвінкий звук [д] в кінці складу і слова; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати старанність, турботливе ставлення до навколишнього середовища.

Очікувані результати: здобувач освіти вміє розпізнавати та друкувати малу букву д, вивчені букви; робити звуковий аналіз, вміє складати речення за малюнками.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож!».

Слайд 3. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Подорож».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди букву».

Слайд 4. Гра «Знайди букву». Знайдіть букви Те в рядках, прочитайте їх.

2) Читання складів, встановлення відповідності за малюнками.

Слайд 5. Прочитай склади. З'єднай їх з відповідними малюнками.

Слайд 6. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 7. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: дитина, діти, двір, двірник, сад, садівник, вудка, складка, дерева, дуб, дорослі, подалі, крокуси, іриси, піони.

Слайд 8. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.90).

Слайд 9. Бесіда за малюнком. Назвіть, які букви ви бачите на малюнку. Чим вони займаються? Побудуйте звукову схему слова дитина, порівняйте зі схемою на малюнку. Визначте місце букви «де» у слові.

Слайд 10. Вправа «Квест-дослідження.

Методика написання малої букви д.

Слайд 11. Методика написання великої друкованої букви Де. Написання букви Де у повітрі.

Друкування букви «де».

Слайд 12. Надрукуйте малу букву «де» та слова з буквою «де» у клітинках.

Слайд 13. Рухлива вправа.

Слайд 14. Надрукуйте малу букву «де» та слова з буквою «де» у клітинках.

Слайд 15. Рухлива вправа.

Складання речень за малюнками.

Слайд 16. Розгляньте малюнок. Складіть речення про те, що робить буква «де». Буква «де» сидить на дивані. Виконайте звуковий аналіз слова диван, визначте місце звука [д] в цьому слові, позначте його буквою «де».

Слайд 17. Розгляньте малюнок. Складіть речення про те, що робить буква «де». Буква «де» тримає відро. Виконайте звуковий аналіз слова відро, визначте місце звука [д] в цьому слові, позначте його буквою «де».

Слайд 18. Розгляньте малюнок. Складіть речення про те, що робить буква «де». Буква «де» їде на велосипеді. Виконайте звуковий аналіз слова велосипед, визначте місце звука [д] в цьому слові, позначте його буквою «де».

Читання слів з вивченими буквами.

Слайд 19. Прочитайте слова в колонках. Поясніть, як утворилися назви професій. Прочитайте речення про двірника.

Слайд 20. Прочитайте слова в колонках. Поясніть, як утворилися назви професій. Прочитайте речення про садівника.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

Гра «Відлуння».

Слайд 22. Разом пограйте у відлуння – один читає склад, а інший повторює його.

Формування навички читання. Завдання від Читалочки.

Слайд 23. Прочитайте завдання від Читалочки.

Робота над текстом.

Слайд 24. Прочитайте текст. Придумай заголовок.

Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква Д».

Слайд 25. Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква Д». Натисніть на жовтий кружечок.

Слайд 26. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 27. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 28. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія. Вправа «Попкорн».

Слайд 29. Рефлексія. Вправа «Попкорн».

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 30. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуйте малюнок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні