Каталог матеріалів

Урок №35 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Звук [к]. Мала буква к. Читання слів і речень з вивченими літерами

 «____»___________20___ року

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 35

Тема. Звук [к]. Мала буква к. Читання слів і речень з вивченими літерами.

Мета: ознайомити учнів з друкованою малою буквою к, навчити її друкувати; удосконалювати вміння робити звуковий аналіз слів; формувати навичку читання; розвивати вміння складати речення й розповіді за малюнками; виховувати старанність, інтерес до навчання. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє друкувати та розпізнавати малу букву ка, вивчені букви; вміє складати речення за малюнками.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок..

Освітні галузі: мовно-літературна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».

Слайд 3-6. Психологічне налаштування на урок. Вправа «Всі готові до уроку».

Актуалізація знань.

1) Гра «Знайди букву».

Слайд 7. Гра «Знайди букву». Знайдіть букви Н у в рядках, прочитайте їх.

2) Читання складів, знаходження відповідності за малюнками.

Слайд 8. Прочитай склади. З'єднай їх з відповідними малюнками.

Слайд 9. Фізкультхвилинка для очей.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Слайд 12. Повідомлення теми уроку. Очікування.

Оформлення стіни слів: корова, курча, вікно, метелик, килим, космос, мак, сік, молоко, сумка, клоун, коник.

Слайд 13. Стіна слів. Словникова робота.

ІІ. Основна частина.

Бесіда за малюнком (с.70).

Слайд 12. Бесіда за малюнком. Назвіть, які букви ви бачите на малюнку. Чим вони займаються? Побудуйте звукову схему слова корова, порівняйте зі схемою на малюнку. Визначте місце букви у слові.

Вправа «Квест-дослідження».

Слайд 13. Вправа «Квест-дослідження».

Методика написання малої букви ка.

Слайд 14. Методика написання малої друкованої букви ес. Написання букви ка у повітрі.

Друкування букви ка.

Слайд 15. Надрукуйте букву «ка», буквосполучення та слова у клітинках за поданими зразками.

Слайд 16. Рухлива вправа.

Слайд 17. Надрукуйте букву «ка», буквосполучення та слова у клітинках за поданими зразками.

Слайд 18. Рухлива вправа.

Побудова звукових схем. Визначення місця звука в словах.

Слайд 19. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ен»? Буква «ка» зустрілася з курчам. Побудуйте звуковий аналіз слова курча, визначте місце звука [к] в цьому слові, позначте його буквою «ка».

Слайд 20. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ен»? Буква «ка» відчинила вікно. Побудуйте звуковий аналіз слова вікно, визначте місце звука [к] в цьому слові, позначте його буквою «ка».

Слайд 21. Розгляньте малюнок. Що робить буква «ен»? Буква «ка» ловить метелика. Побудуйте звуковий аналіз слова метелик, визначте місце звука [к] в цьому слові, позначте його буквою «ка».

Завдання від Читалочки. Читання.

Слайд 22. Прочитайте завдання Читалочки – спочатку прочитайте всі склади в кожній колонці (зверху вниз і знизу вгору), а потім за допомогою стрілочок утворіть з ними слова.

Слайд 23. Фізхвилинка.

Утворення слів із складів. Друкування.

Слайд 24. Утворіть слова із складів на кульках. Надрукуйте утворені слова. Складіть з ними речення.

Робота над чистомовкою від Щебетунчика.

Слайд 25. Прочитайте чистомовку разом із Щебетунчиком спочатку повільно ланцюжком, а потім хором, прискорюючи темп.

Узагальнення знань про вивчені букви. Вправа «Гірка».

Слайд 26. Розгляньте малюнок. Спускаючись з гірки, прочитайте речення з верхнього краю до нижнього.

Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква Ка».

Слайд 27. Перегляд відео з сайту Ютуб «Нова Школа. 1 клас. Буква Ка». Натисніть на жовтий кружечок.

Слайд 28. Рухлива вправа.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Виконання інтерактивного онлайн завдання.

Слайд 29. Online завдання.

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 30. Вправа «Мікрофон».

Рефлексія «Потяг вражень».

Слайд 31. Рефлексія «Потяг вражень».

Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

Слайд 32. Завдання для цікавої перерви. Розфарбуй малюнок.

 

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні