Каталог матеріалів

Урок №108 для 1 класу з читання за К. Пономарьовою - Опрацювання вірша «Навпакійко» За Тетяною Лисенко

Конспект уроку української мови (читання) з використанням навчально-методичного комплекту з навчання грамоти 1 клас К. Пономарьової - «Буквар»: підручник для 1 класу у 2-х частинах; «Я читаю»: буквар у 2-х частинах; «Супутник букваря»: зошит з читання; методичні рекомендації до уроків читання за букварем «Я читаю».

 

Урок № 108

Тема. Опрацювання вірша «Навпакійко» За Тетяною Лисенко.

Мета: удосконалювати навичку читання; розвивати вміння відповідати на запитання за змістом прочитаного; формувати вміння знаходити в тексті опис малюнків, розповідати за малюнком та про події з власного життя; формувати вміння керувати своїми бажаннями; виховувати прагнення поважати старших членів родини, дослухатися до їхніх порад. 

Очікувані результати: здобувач освіти вміє читати вірші, тексти, оповідання з правильною інтонацією; вміє писати слухові диктанти, вміє складати речення за малюнками, розгадувати загадки; сприймають усну інформацію, аналізують почуту інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; вчаться працювати в малих групах, в парах.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

 

Обладнання: таблички для стіни слів; картки для позначення голосних, твердих і м’яких приголосних звуків; мультимедійний комплект.

Тип уроку: комбінований урок.

Освітні галузі: мовно-літературна.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Слайд 1-2. Організація класу.

ІІ. Актуалізація знань.

1) Вправа «Вітання».

Слайд 3-7. Психологічне налаштування на урок. Вправа - правила уроку «Дай мені 5».

Слайд 8. Робота з чистомовкою.

 

2) Читання складів, слів.

Слайд 9-10. Читання складів з вивченими буквами.

 

3) Слуховий диктант.

Слайд 11. Слуховий диктант. Надрукуй перші букви продиктованих слів.

Слайд 12. Гімнастика для очей.

 

ІІІ. Основна частина.

Повідомлення теми уроку. Очікування.

Слайд 13. Повідомлення теми уроку. Очікування.

 

Оформлення стіни слів: зранку навпаки.

Слайд 14. Стіна слів. Словникова робота.

 

Робота з віршем.

Слайд 15. Починаємо з розминки. Прочитай завдання Читалочки.

Слайд 16. Вправа «Відкритий мікрофон».

Слайд 17. Конкурс на кращого читця загадки.

 

Робота з віршем.

Слайд 18. Прочитай вірш.

Слайд 19. Словникова робота. Поясніть значення слів, дібравши пояснення з довідки.

Слайд 20. Фізкультхвилинка.

Слайд 21. Запитання для уважного читача.

Слайд 22. Читаємо швидко.

Слайд 23. Прочитай текст різними способами.

Слайд 24. Ромашка Блума.

Слайд 25. Рухлива вправа.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Підсумок уроку. Інтерактивна вправа.

Слайд 26. Online завдання.

 

Рефлексія. Вправа «Мікрофон».

Слайд 27. Вправа «Мікрофон».

 

Рефлексія.

Слайд 28. Вправа «Рюкзачок».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні