Каталог матеріалів

Урок №30 для 1 класу з музичного мистецтва за Т. Рублі - Театральна подорож. Опера. Балет. Слухання: П. Чайковський «Танець Феї Драже» з балету «Лускунчик». Порівняння музичних творів.

 «____»___________.20___ року

Конспект уроку музичного мистецтва з використанням навчального посібника «Мистецтво – Т. Рублі»

Урок №30. Опера. Балет. Слухання: П. Чайков­ський «Танець Феї Драже» з балету «Лускунчик». Порівняння музичних творів. Виконання: пісня «Семеро гномів». Рит­мічна вправа.

Мета: ознайомити з поняттями «опера», «балет» на прикладі творчості П. Чайковський вальс із балету «Спляча красуня», Микола Лисенко «Коза-Дереза», П. Чайков­ський «Танець Феї Драже» з балету «Лускунчик»; розвивати вміння учнів давати характеристику музичному образу твору, розрізняти на слух засоби музичної виразності, розвивати вміння створювати візуальні образи до музичного твору, творчі здібності до співу, музичний слух і уяву, чуття ритму, фантазію; виховувати художній смак, потребу слухати музику та отримувати від неї насолоду, виховувати музичну культуру; інтерес до пісень українських композиторів.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд4. Опера — спектакль, зміст якого розкривається за допомогою співу та гри оркестру.

Слайд5-7. Микола Лисенко «Коза-Дереза»

Слайд8. Опера-казка «Коза-Дереза».

Слайд9. Дай відповідь на питання чи виконайте завдання.

Слайд10. Петро Чайковський «Спляча красуня».

Слайд11. Танець «Феї Драже» з балету «Лускунчик»

Слайд12. Фізкультхвилинка.

Слайд13. Ритмічна вправа.

Слайд14. Пригадаємо слова пісні А. Житкевича «Семеро гномів»

Слайд15. Виконання пісні А. Житкевича «Семеро гномів» .

Слайд16. Поміркуйте та розкажіть роботику «В чому відмінність між музичною казкою та оперою?»

Слайд17. Пригадайте казку «Колобок». Кому співав свою пісеньку головний персонаж?

 Слайд18. Театральна вистава «Колобок».

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні