№085 - Додаємо і віднімаємо число 5.

Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.


Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №85.

Додаємо і віднімаємо число 5.

Мета: формувати вміння додавати та віднімати число 5 чотирма способами; вчити добирати умову до запитання або запитання до умови так, щоб одержати задачу; ознайомити із задачами, в яких частина умови міститься в запитанні; формувати вміння розв’язувати задачі; закріплювати правило знаходження невідомого доданка та формувати вміння знаходити невідомий доданок на його основі; закріплювати розуміння взаємозв’язку арифметичних дій додавання і віднімання.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

  1. ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

  1. МНД (мотивація навчальної діяльності)
  2. АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд2. Виконай арифметичні дії.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Знайди значення сум зручним способом. Із кожної рівності на додавання склади дві рівності на віднімання.

Слайд4. Знайди значення сум. З кожної рівності на додавання склади дві рівності на віднімання.

Слайд5. Поміркуй, якими способами можна виконати обчислення. Обчисли зручним для тебе способом.

Слайд6. Рухлива вправа.

Слайд7. До умови задачі добери запитання. Розв’яжи задачу.

Бабуся зібрала 6 лисичок і 3 сироїжки.

  1. Скільки лисичок зібрала бабуся?
  2. На скільки більше лисичок, ніж сироїжок, зібрала бабуся?
  3. Скільки сироїжок зібрала бабуся?
  4. Скільки всього грибів зібрала бабуся?
  5. Скільки лисичок сиділо біля нори?

Слайд8. Добери до умови задачі запитання. Розв’яжи задачу.

На дереві сидять 7 горобців і 3 сороки.

  1. Скільки птахів прилетіло?
  2. Скільки сорок на дереві?
  3. Скільки всього птахів на дереві?
  4. На скільки більше горобців, ніж сорок?
  5. На скільки менше сорок, ніж горобців?

Слайд9. Добери до запитання умову так, щоб одержати задачу. Розв’яжи її.

Скільки всього істот грілися на сонці?

  1. На сонці грілися 5 істот, із них 4 ящірки.
  2. На сонці грілися 5 сонечок, а ящірок на 4 менше.
  3. На сонці грілися 5 сонечок і 4 ящірки.

Слайд10. Послухай задачу. Що незвичайного в тексті задачі? Де міститься числові дані? Переформулюй задачу так, щоб запитання йшло за умовою Поясни схему. Усно розв’яжи задачу.

У зайця було 8 морквин. Скільки морквин залишилось у зайця після того, як він згриз 5 морквин?

Слайд11.  Геометрична хвилинка.

Слайд12.  Фізкультхвилинка.

Слайд13. Доповни умову. Розв’яжи задачу.

Слайд14. Доповни умову. Зістав цю задачу з поданою і завданні 5. Що в них спільного? Чим вони відрізніться? Чи вплине ця відмінність на розв’язанні задачі? Розв’яжи задачу.

Слайд15. Рухлива вправа.

Слайд16. Розв’яжи задачу.

  1. ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд17. На лісовій галявині – свято. Жук, павук, коник-стрибунець, бабка і гусениця зібралися танцювати в парах. Які пари можуть утворитися?

Підсумок

  1. Рефлексія


Натисніть тут для завантаження

{jcomments on}
Manager
Цупа Василь
Відповім на Ваші запитання