s1 s2 s3 s4 s5 s6
preload image preload image

№080 - Дізнаємося про складові задачі: числові дані, шукане,  розв’язання, відповідь.

Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.


Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника «С.О. Скворцова та О.В. Онопрієнко»

Урок №80.

Дізнаємося про складові задачі: числові дані, шукане,  розв’язання, відповідь.

Мета: формувати поняття задачі, вміння розв’язувати задачі, удосконалювати обчислювальні навички.  Знайомити учнів з поняттями числові дані задачі, шукане задачі, розв’язання задачі, відповідь задачі; ознайомити з порядком роботи над задачею, із записом задачі в три рядки; закріпити знання  складових задачі — умови і запитання, розуміння зв’язку між умовою і запитанням; формувати вміння обчислювати значення виразів на дві дії; формувати вміння додавати і віднімати число 4 частинами. Розвивати в учнів логічне мислення шляхом роботи над задачами.

Обладнання:  мультимедійний комплект

Хід уроку

  1. ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

  1. МНД (мотивація навчальної діяльності)
  2. АОЗ (актуалізація опорних знань)

Слайд2. Виконай арифметичні дії.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд3. Послухай задачу. Перекажи умову. Назви запитання, дай відповіді.

На сонці грілися 7 жабок. Потім 3 жабки сховались. Скільки жабок залишилось?

Відомі в задачі числа – це числові дані задачі. Числові дані містяться в умові задачі.

Слайд4. Добери схему до поданої задачі. Назви дані.

Слайд5. Доберіть рівність для відповіді на запитання задачі. Яке число ми шукали? Що воно позначає?

Слайд6. Число, яке треба знайти в задачі, - це шукане задачі. На шукане вказує запитання задачі.

Слайд7. Рухлива вправа.

Слайд8. Послухай задачу. Перекажи умову. Назви запитання. Добери схему до задачі. Назви числові дані. Добери вираз для відповіді на запитання задачі.   Ліна розписала 5 свистунців, а Тарас — 2. Скільки всього свистунців розписали діти?

Слайд9.  Послухай задачу. Перекажи умову. Назви запитання. Назви числові дані, поясни, що вони позначають. Що є шуканим? Добери рівність для розв’язання задачі.

На озері було 4 чаплі. Прилетіли ще 2 чаплі. Скільки стало чапель на озері?

Слайд10.  Геометрична хвилинка.

Слайд11.  Фізкультхвилинка.

Слайд12. Розглянь, я записали задачу. Поясни схему.

Слайд13. Послухай задачу. Перекажи умову. Назви запитання. Назви числові дані, поясни, що вони позначають. Що є шуканим? Добери рівність, яка є розв’язанням задачі.

У Тараса 6 машинок, 3 машинки він поставив у гараж. Скільки машинок залишилося?

Слайд14. Рухлива вправа.

Слайд15. Доповни умову задачі. Перекажи умову. Назви запитання. З’єднай лінією кожну складову задачі та її назву. Обведи числові дані в кружок і поясни, що вони позначають. Що є шуканим задачі?

Слайд16.  Запиши числові дані задачі. Познач шукане знаком питання. Склади схему та рівність. Запиши знайдене число.

  1. ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд17. Чому поданий текст не є задачею? Зміни запитання так, щоб отримати задачу. Добери рівність для її розв’язання. Назви відповіді.

На одному кущі 5 ягід, а на іншому – на 2 більше. Хто ласує ягодами?

Підсумок

  1. Рефлексія


Натисніть тут для завантаження

Додати коментар


Захисний код
Оновити