Каталог матеріалів

Урок №1 для 1 класу з математики за С.О. Скворцовою - Досліджуємо форми об’єктів: многокутники, круг конус, піраміда, циліндр, куб, куля

Безкоштовно

 «____»___________ 20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 1 клас. С.О. Скворцова, О.В. Онопрієнко» (підручник; навчальний зошит у 4-х частинах; методичний супровід для вчителя до видання «Математика. 1 клас. Навчальний зошит. У 4 частинах»; розробки уроків до підручника С.О. Скворцової, О.В.Онопрієнко)

Урок № 1.

Тема. Досліджуємо форми об’єктів

Мета: визначити значення математики в житті людини; дослідити різні форми об’єктів (плоскі, об’ємні); систематизувати уявлення учнів про орієнтування на площині та в просторі; уточнити розуміння учнями термінів, що вказують напрямок або місце розміщення (над, під, поряд, посередині, попереду, позаду, між); увести зазначені терміни в активний словник учнів; розвивати логічне мислення; збагачувати словниковий запас учнів; стимулювати інтерес до вивчення математики; виховувати товариські взаємини.

Очікувані результати: здобувач освіти розпізнає форму предметів навколишнього світу; розпізнає і описує предмети за їх формою; розрізняє геометричні фігури — точку, пряму, криву; зображує точку, пряму, криву; розуміє і вживає в мовленні узагальнююче слово «кожний»; орієнтується на площині та в просторі (на аркуші паперу, на стільниці парти, робочому столі, у класній кімнаті, на подвір’ї тощо); встановлює відношення між предметами, розміщеними на площині та в просторі (ліворуч, праворуч, між тощо); визначає взаємне розміщення довколишніх об’єктів .

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: набір геометричних фігур, конструктор LEGO «Шість цеглинок», танграм.

Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

Освітні галузі: математична, технологічна.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Організація класу.

Уточнення знань учнів про математику та її значення в житті людини.

ІІ. Основна частина. Актуалізація опорних знань і способів дії

Упізнавання відомих геометричних форм в навколишніх предметах. 

Слайд 11. Фізкультхвилинка для очей.

Розпізнавання геометричних фігур.

Слайд 13–20. 1) Практична вправа з роздавальним матеріалом.

Слайд 21. Фізкультхвилинка.

Слайд 22-34. Завдання 1. Опиши, що ти бачиш на малюнку.

2) Робота за ілюстрацією (навчальний зошит №1, с.2).

Відтворення образів геометричних фігур.

Слайд 35. Рухлива вправа.

Слайд 36-40. Завдання 2. Знайди на малюнку предмети, схожі на подані геометричні фігури. Розфарбуй фігури відповідно до кольорів цих предметів. Назви відомі тобі фігури.

Слайд 41. Настанова вчителя. Сиди правильно.

Слайд 42. Завдання 3. Тренувальні вправи. Намалюй стільки паличок, скільки ліхтарів поряд із будівлею. Обведи стільки клітинок, скільки дітей у школі.

Слайд 43. Завдання 4. Розглянь малюнок. Склади із паличок такі самі многокутники. Визнач, скільки найменше треба взяти паличок, щоб побудувати трикутник; чотирикутник; п’ятикутник.

Створення образів геометричних фігур.

Слайд 44. Рухлива вправа.

Робота за підручником (с.4, завдання 1).

Слайд 45. Завдання 1. Назви геометричні фігури конструктора.

Слайд 46. Завдання 2. Розкажи, що ти бачиш на малюнку, використовуючи слова: над, під, між, угорі, внизу, по центру, попереду, позаду, ліворуч, праворуч.

Слайд 47. Завдання 3. З яких фігур складено чотирикутник? Це іграшка — танграм. Вибери малюнок і назви фігури, з яких складено тварину. Спробуй скласти фігуру за зразком.

Слайд 48. Online завдання.

ІІІ. Заключна частина. Рефлексія.

Слайд 49-50. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів.

Слайд 51. Рефлексія. Оберіть відповідну цеглинку LEGO.

Валентина
01.09.2022 в 14:35
Доброго дня!Після завантаження, не відкривається фаил
Адміністратор Валентина
01.09.2022 в 14:54
Вітаю. На Вашу електронну скриньку надіслав детальну інструкцію по відкриттю файлів. Також за потреби можете використати відеопідказки в пункті меню "Відеодопомога".