Каталог матеріалів

Урок №8 для 7 класу з інформатики - Об’єкти електронних таблиць

«___»__________ 20___ року

Урок №8. Об’єкти електронних таблиць – аркуш, клітинка, діапазон клітинок.

Мета: познайомити учнів з об’єктами електронних таблиць та їх властивостями; сформувати навички роботи з різними об’єктами та їх властивостями. розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: Microsoft Office Excel 2019

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом
  • Повідомлення теми і мети уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Під час вивчення теми табличного процесора нам постійно доведеться працювати з різними об’єктами. Щоб наша робота була як можна більше ефективніша познайомимось з ними.

Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  • Тестова перевірка знань учнів (Слайд3)
  • Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд4)
  1. Що таке табличний процесор? Яке його призначення?
  2. Що таке електронна таблиця? Із чого вона складається?
  3. У яких сферах діяльності людини зручно використовувати табличні процесори?
  4. Які переваги використання електрон них таблиць порівняно з паперовими?
  5. Які типи даних можуть міститися у клітинках електронної таблиці?
  6. Які об’єкти табличного процесора Excel ви знаєте? Які їх властивості?
  7. Які імена за замовчуванням мають аркуші книги з електронними таблицями; аркуші книги з діаграмами?
  8. Із чого складається адреса клітинки? Наведіть кілька прикладів.
  9. Що таке діапазон клітинок? Як задається його адреса?
  10. Що таке табличний курсор? Який він має вигляд?
  • Перевірка практичної частити домашнього завдання (Слайд5)

Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.

Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

  • Практичне завдання (Слайд29-30)
  • Релаксація

Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору

Підведення підсумків уроку

  • Бесіда за питаннями (Слайд24)
  1. Назвіть основні об’єкти табличного процесора.
  2. Опишіть властивості аркуша.
  3. Опишіть властивості комірки.

VIІ. Домашнє завдання

Опрацювати вивчений матеріал. Перенести підготовлені завдання на сьогодні (завдань з математики та фізики) в табличний процесор. Застосувати форматування за власним смаком та завантажити в хмарне середовище. Доступ для перегляду надати вчителеві.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні