№06 - Інтернет речей
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«___»__________ 20___ року
Урок №6.
Інтернет речей.
Мета: познайомити з поняттям «інтернет речей» та розвитком таких пристроїв у сучасному суспільстві, а також з проблемами IoT; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання з класом
- Повідомлення теми і мети уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Поняття «інтернет речей» досить нове для нас, хоча в світі воно посідає вже значиме місце з 1999 року. Що ж це таке де речі та інтернет пов’язані? Дізнаємось.
Не забувайте про правила поведінки на уроці. (Слайд2).
ІІІ. Актуалізація опорних знань
- Пригадаємо (Слайд3).
- Що таке програма-перекладач? Яке її призначення?
- Для чого можна використати хмарний сервіс Google Перекладач?
- Який алгоритм перекладу тексту, введеного голосом з мікрофона, з використанням Google Перекладача?
- Які додаткові можливості має версія Google Перекладача для мобільних пристроїв?
- Яким чином Google Перекладач можна використовувати для перекладу вебсторінок?
- Яким чином можна використати Google Перекладач на екскурсії в іншій країні?
- Перевірка практичної частини ДЗ (Слайд4)
- Вивчення нового матеріалу
Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.
- Практична діяльність
- Робота над наскрізною змістовою лінією «Практика споживання»
VII. Підведення підсумків уроку
- Бесіда за питаннями (Слайд30)
- Чи звичайний інтернет відрізняється від інтернету речей?
- Які пристрої використовують в ІоТ?
- Якими є складові інтернету речей?
- Як можуть взаємодіяти речі між собою в мережі?
- Чи можуть втручатись люди у взаємодію речей через мережу?
- Як концепція інтернету речей використовується в житті людей?
- Якими є сфери застосування інтернету речей?
- Що з інтернету речей застосовують ваші рідні вже зараз?
VIII. Домашнє завдання
Опрацювати вивчений матеріал. Підготуватись до тестової перевірки знань. Запропонуйте проєкт «Мій розумний будинок», у якому передбачте підключення різноманітних датчиків для автоматизації функціонування будинку/квартири. Намалюйте схему реалізації вашого проєкту. Розрахуйте орієнтовний кошторис реалізації такого проєкту. Виконайте завдання разом з батьками. Під час виконання проєкту скористайтеся інформацією із сайту за адресою http://futurenow.com.ua/rozumnyj-dim-svoyimy-rukamy-najkrashhi-i-dostupni-gadzhety/. Опрацювати тему «Фінансовий сувернітет» та виконати завдання, в робочому зошиті, даної теми.
