№16 - Етапи створення інформаційної моделі. Комп’ютерне моделювання.
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
«___»__________ 20___ року
Урок №16.
Етапи створення інформаційної моделі. Комп’ютерне моделювання.
Очікувані результати: учні розуміють структуру побудови етапів створення інформаційних моделей, поняття «формалізація»; застосовують отримання знання на практиці під час розв’язування математичних задач та реалізації їх у табличному процесорі Excel.
Мета: формувати вміння практичного застосування знань, умінь і навичок побудови математичних моделей засобами; удосконалювати вміння й навички у стандартах прямого й успішного руху до накресленої мети. Забезпечити ситуацію вибору. Формувати групи компетентностей: соціально-трудову, інформаційну, загальнокультурну, уміння вчитися.
Тип уроку: засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Програмне забезпечення: Microsoft Office Excel 2019
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання з класом
Доброго дня, діти.
- Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми:
- визначимо з яких етапів складається процес створення інформаційної моделі;
- створимо власну комп'ютерну модель;
- виконаємо практичну роботу з теми «Обираємо вигідний варіант банківського вкладу»
ІІ. Тестова перевірка знань
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
- За допомогою текстового процесора Word наведіть приклади матеріальних моделей, які трапляються щодня; знакових моделей, які трапляються при вивченні інших предметів: географії, хімії, біології, тощо; знакових інформаційних моделей, які подаються за допомогою карт, схем, креслень, графіків. Визначте, які моделі вам трапляються найчастіше. Складіть схему класифікації таких моделей. Ознаки класифікації доберіть самостійно. Результат виконання завантажте в хмарне середовище та надайте доступ вчителеві.
- Завдання наскрізної змістової лінії. Опрацювати пункт 3-4 теми «Із скарбнички — на банківську картку» с. 81-84 та виконати завдання 4-6 у робочому зошиті на сторінці 50-51
ІV. Актуалізація опорних знань
- Що таке модель об’єкта? Які існують моделі за способом подання?
- У яких формах можуть бути подані інформаційні моделі?
- Які види інформаційних моделей можуть бути подані з використанням графічних редакторів, редакторів презентацій, текстових процесорів?
- Мотивація навчальної діяльності.
VІ. Вивчення нового матеріалу
Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.
VІI. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
Слайд22. Практична діяльність учнів
Інструктаж вчителя. Роздача інструкційних карток.
- Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VIIІ. Підведення підсумків уроку
- Бесіда за питаннями (Слайд23)
- За яким алгоритмом виконується побудова інформаційної моделі об’єкта?
- Які засоби можуть бути використані для подання інформаційних моделей?
- Від чого залежить вибір форми подання інформаційної моделі?
- Чи можна створити одну й ту ж модель за допомогою різних комп’ютерних програм?
- Що таке формалізація моделі? Чому цей етап створення інформаційної моделі важливий?
ІХ. Домашнє завдання
Опрацювати вивчений матеріал. Розв’язати математичні задачі за допомогою Excel. Результати роботи надіслати вчителеві через хмарне середовище.
Задача №1. Сплав міді, цинку і олова містить 32% олова, а міді – на 40 г менше, ніж олова. Відомо також, що цинку в сплаві на 100 г більше, ніж міді. Знайти масу сплаву.
Задача №2. За день машина проїжджає n кілометрів. Скільки днів потрібно, щоб проїхати маршрут m кілометрів?
Задача №3. Банк залучає від вкладників кошти під (N) 14.5% річних та віддає їх як кредити позичальникам під (M) 1.75% на місяць. Різниця між коштами – прибуток банку. Складіть математичну модель такої діяльності банку.
