«___»__________ 20___ року
Урок №3.
Комп'ютер як пристрій опрацювання даних. Різновиди комп'ютерів.
Цілі:
- навчальна: познайомити з різновидностями комп’ютерів як пристроїв для опрацювання даних;
- розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
- виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку:
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання з класом
- Повідомлення теми і мети уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Актуалізація опорних знань
- Тестування учнів (Слайд3-4).
- Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд5)
- Для чого людина зберігає повідомлення?
- Які носії повідомлень ви використовуєте?
- Хто і кому може передавати повідомлення?
- Для чого людина шукає повідомлення?
IV. Вивчення нового матеріалу
Комп’ютер - це пристрій, який реалізує всі інформаційні процеси над даними.
Дані - це повідомлення, зафіксовані на певному носії та подані у виді, зручному для передавання й опрацювання людиною або пристроєм.
Перший комп’ютер Colossus було створено в 1942 році в Англії.
V. Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VI. Підбиття підсумків уроку
- Бесіда за питаннями (Слайд27)
- Що таке дані?
- З яким інформаційним процесом пов’язано утворення даних?
- Які пристрої використовуються для роботи з даними? Яке призначення кожного з них?
- Які інформаційні процеси реалізуються в кожному з відомих вам пристроїв для роботи з даними?
VIІ. Домашнє завдання
Опрацювати вивчений матеріал. Підготуватись до тестової перевірки знань
{jcomments on}