№32 - Кодування інформації
Перед завантаженням матеріалу познайомтесь з правилами використання - >>Читати тут<<
Для отримання даного матеріалу натисніть клавішу "Завантажити матеріал" котра знаходиться внизу сторінки.
План-конспект уроку
«___»__________ 20___ року
Урок №32.
Кодування інформації. Кодування та декодування інформації.
Цілі:
- навчальна: познайомити з призначенням кодування інформації, навчити кодувати та декодувати повідомлення;
- розвивальна: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
- виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку:
- засвоєння нових знань; формування вмінь і навичок;
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання з класом
- Повідомлення теми і мети уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Актуалізація опорних знань
- Повторення раніше вивченого матеріалу (Слайд7)
- Поясніть етапи як людина зберігала інформацію?
- Які сучасні носії інформації вам відомі?
- Що таке дані?
- Яка різниця між CD-R та CD-RW дисками?
IV. Вивчення нового матеріалу
Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.
V. Фізкультхвилинка
А зараз, шановні діти давайте поглянемо на екран (слайд з фізкультхвилинкою) та попробуємо повторити всі ці дії які будуть нам демонструвати герої на екрані (відео фізкультхвилинка)
VІ. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
- Практичне завдання (Слайд23)
Умови гри: клас ділиться на 2 команди (обирають назви). Кожній команді потрібно на аркуші закодувати кодом Гая Юлія Цезаря речення з 5 слів (зміщення символів не повинно бути більше 7)
По сигналу вчителя команди обмінюються аркушами з закодованими реченням. Завдання кожної команди якнайшвидше дізнатись на скільки символів було зміщено літери та розкодувати речення. Перемагає команда, яка зробить це найшвидше.
- Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору
VII. Підведення підсумків уроку
- Бесіда за питаннями (Слайд24)
- У чому полягає процес опрацювання даних?
- Які нові дані можуть бути отримані в результаті опрацювання даних про:
- а) кількість та ціну проданих у магазині товарів;
- б) зріст учнів класу;
- в) відстань між двома населеними пунктами та швидкість руху потягу, що курсує між ними?
- У чому полягає процес кодування повідомлень?
- З якою метою кодують повідомлення?
- З якою метою кодують повідомлення про особливості руху по дорозі дорожніми знаками?

{jcomments on}