Каталог матеріалів

Урок №22 для 3 класу з інформатики - Алгоритм малювання у середовищі Scratch

«___»__________ 20___ року

Урок №22. Алгоритм малювання у середовищі Scratch.

Очікувані результати: учні вміють визначати які команди використовують для малювання в середовищі Scratch, розуміють значення команд, котрі можна змінювати під час виконання алгоритму й застосовують ці зміни, будуть алгоритмічні структури створення програмованих малюнків відповідно поставлених завдань.

Мета: познайомити учнів з програмованим створенням малюнків в середовищі Scratch, визначити які команди використовують для малювання в середовищі Scratch, навчити застосовувати команди групи блоку «Олівець» для створення малюнків відповідно поставлених завдань; розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість.

Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, презентація, проектор.

Програмне забезпечення: мультимедійний проектор чи інтерактивна дошка, Scratch 3.18.1

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Привітання з класом

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  • Психологічне налаштування «Разом в колі »
  • Повідомлення теми і мети уроку

На сьогоднішньому уроці ми з вами:

  • дізнаємось, які команди використовують для малювання в середовищі Scratch;
  • визначимо, значення яких команд можна змінювати під час виконання алгоритму;
  • ознайомимось з можливістю використання команд руху в алгоритмах малювання.
  • Актуалізація опорних знань.
    1. Який малюнок називається векторним?
    2. Що означає команду «розгрупувати»?
    3. Як можна змінити колір заливки об’єкта в середовищі Scratch?

Вивчення нового матеріалу

Демонстрація навчальних слайдів. Розповідь вчителя.

Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок

Практична діяльність (Слайд21)

Інструктаж вчителя. Роздача інструкційних карток.

Релаксація

Підсумок та рефлексія - вправа «Інтерв’ю».

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні