Каталог матеріалів

Урок №133-135 для 1 класу з математики за Н.П. Листопад - Розв’язування завдань для розвитку кмітливості.

Нова українська школа - http://new.vsimppt.com.ua

«____»___________.20___ року

Конспект уроку математики з використанням навчального посібника Н. Листопад

Урок №133-135. Розв’язування завдань для розвитку кмітливості.

Мета: вправляти в розв’язуванні завдань на основі ілюстрацій; ознайомити з поняттям симетрії та лінією симетрії; розвивати мислення, кмітливість, увагу дітей; виховувати інтерес до знань.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВЗЗ (відтворення здобутих знань)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. В Олесі є 3 різні сукні і 2 різні пари черевичок. Вона збирається на вечірку й міркує, що їй одягнути. Скількома різними способами може одягнутися Олеся?

Слайд3. Знайди два однакові квадрати.

Слайд4. Скільки букв Т можна знайти в цій фігурі?

Слайд5. Пінгвін Рікі й Дікі – одного зросту. У Дікі й Мікі – однакові шарфики. Пінгвін Джекі вищий за Мікі. Підпиши ім’я кожного пінгвіна.

Слайд6. Рухлива вправа.

Слайд7. На візку дозволено перевозити багаж, масою не більше 100 кг. Чи дотримано цього правила? Обведи правильну відповідь.

Слайд8. Як можна набрати 90 очок чотирма пострілами? Запиши.

Слайд9. Скільки голубів зображено на малюнку?

Слайд10. Впиши числа 1,2,3,4,5 так, щоб їх сума на кожній стороні трикутника дорівнювала 9.

Слайд11. Марійка й Оленка живуть на одному поверсі. Галинка живе вище за Оленку. Хто живе вище: Марійка чи Галинка?

Слайд12. Фізкультхвилинка.

Слайд13. Впиши пропущені числа.

Слайд14. Знайди на кожній стрічці два числа, сума яких дорівнює числу, записаному на літаку. Запиши відповідні рівності.

Слайд15-16. Розфарбуй більшу фігуру.

Слайд7. Рухлива вправа.

Слайд18. Дотримуючи послідовності, знайди всі числа від 1 до 10.

Слайд19-24. Продовжуй будувати відрізки.

Слайд25. Дотримуючи послідовності, знайди всі числа від 1 до 20.

Слайд26. Матуся спекла імбирні пряники. Чи є серед них два однакові? Обведи їх.

Слайд27. Фізкультхвилинка.

Слайд28. У хованки гралося 7 дітей. Дівчаток було більше. Скільки могло бути хлопчиків і скільки дівчаток?

Слайд29-30. Окремі геометричні фігури, а також навколишні предмети, можна поділити на дві окремі частини. Такі фігури називають симетричними, а лінію, яка їх поділяє, - лінією симетрії.

Слайд31. У пляжний волейбол грали 6 хлопчиків і стільки само дівчаток. Миколка, Андрійко й Леся вийшли з гри. Скільки хлопчиків залишилося грати у волейбол?

Слайд32-34. Розглянь, як проведено лінії симетрії у фігурах. Проведи іншу лінію симетрії в кожній фігур.

Слайд35. На тарілці лежить 3 пиріжки з капустою і 2 з сиром. Усі пиріжки мають однаковий вигляд. Яку найменшу кількість пиріжків треба скуштувати, щоб дістався пиріжок із капустою?

Слайд36. Рухлива вправа.

Слайд37-40. Проведи лінію симетрії на малюнку.

Слайд41. Скільки гривень коштує абрикос?

Слайд42-46. Проведи лінію симетрії в букві.

Слайд47. Розфарбуй метелика й квітку так, щоб вони стали симетричними.

ЗВ (закріплення вивченого)

Підсумок

Рефлексія