Каталог матеріалів

Урок №60-61 для 1 класу курсу "Я досліджую світ" за Т. Гільберг - Охорона природи

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________.20___ року

Конспект уроку Я досліджую світ з використанням навчального посібника Т. Гільберг, С. Тарнавська, Н. Павич

Урок №60-61. Охорона природи

Мета: розширити знання учнів про значення природи для життя людей. Скласти правила поведінки в природі; розвивати зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов та бережне ставлення до природи, бажання захищати її.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

 Природа дарує людині тепло, світло, повітря, воду та їжу. Люди виготовляють з природних матеріалів предмети вжитку.

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

 Слайд5. Розгляньте зображення. Що дає природа людині?

Слайд6. Розкажіть одне одному, що вам найбільше подобається у природі.

Слайд7. Зробіть корисну справу: разом з дорослими навесні посадіть дерево.

Слайд8. Рухлива вправа.

Слайд9-12. За малюнками розкажіть, хто з дітей піклується про природу, а хто — завдає їй шкоди? Чому?

Слайд13. Подумайте, що ви скажете хлопчикові, який цілиться у пташку. А що — дівчинці, яка нарвала оберемок квітів?

Слайд14. Складіть правила поведінки в лісі, у парку.

Слайд15. Висновок. Будьте природі друзями. Бережіть і любіть природу. Вона віддячить вам дарами.

Слайд16. Рухлива вправа.

Слайд17. Чи знаєте ви… Закопуючи горіхи, жолуді та інше насіння, кожна білка щорічно «садить» 20–25 дерев.

Слайд18. Познач неправильні пари слів.

Слайд19. Обведи зеленим кольором зображення тих тварин, які приносять користь рослинам, а червоним – які завдають шкоди.

Слайд20. Познач малюнки, на яких діти виявляють дбайливе ставлення до тварин. За бажанням розфарбуй.

Слайд21. Фізкультхвилинка.

Слайд22. Розглянь малюнки. Познач, хто з дітей піклується про рослини. А хто завдає шкоди? Як ти піклуєшся про рослини?

Слайд23. Придумай та намалюй знак, який забороняє зривати рідкісні дикорослі рослини.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд24. Познач лише ті фото, на яких люди завдають шкоди довкіллю. Що ти їм порадиш?

Підсумок

 Слайд25. Розкажіть, як люди допомагають довкіллю. Наведіть власні приклади.

Слайд26. Полічи яйця у гніздах. Домалюй їх у порожньому гнізді. З’єднай гнізда стрілочками, починаючи з того, у якому найменше яєць. Розкажи чи несуть яйця дикі птахи восени.

Слайд27. Рухлива вправа.

Слайд28. Поясни, що означає кожний малюнок. Доповни малюнки так, щоб створити правила поводження у довкіллі.

Слайд29. Склади правила поведінки у природі. Доповни речення словами з довідки. Напиши.

Слайд30. Виготов годівничку для птахів.

Рефлексія