Каталог матеріалів

Урок №42-44 для 1 класу курсу "Я досліджую світ" за Н. Бібік - У двері стукає зима. Нежива і Жива природа взимку.Як допомогти тваринам узимку?

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Бібік.

Урок №42-44. У двері стукає зима. Нежива і Жива природа взимку.Як допомогти тваринам узимку?

Мета: сформувати в учнів уявлення про характерні ознаки зими в неживій природі; розвивати бачення прекрасного в усьому, що нас оточує; прищеплювати любов до природи, виховувати бережливе ставлення до навколишнього світу, обговорити як можна допомогти тваринам взимку, розвивати спостережливість, допитливість, увагу; прищеплювати бажання працювати в групі.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Відгадай загадку.

Слайд4. Зимове чудо.

Слайд5. Що тобі спадає на думку коли ти чуєш про зиму? Доповни перелік.

Слайд6. Розглянь малюнок.

Слайд7. Чи знаєш ти, що таке сніг?

Слайд8. Цікавинка.

Слайд9. Чи бачив ти таку техніку в своєму місті?

Слайд10. Сніг не тільки прикрашає землю.

Слайд11. У матінки зими є три сини.

Слайд12. У матінки зими є три сини.

Слайд13. У матінки зими є три сини.

Слайд14. Чи помічав ти?

Слайд15-17. Взимку відбуваються зміни в неживій природі.

Слайд18. Фізкультхвилинка.

Слайд19. Деякі звірі впадають в сплячку. Знайди цих звірів на малюнку.

Слайд20. Лісники майструють такі годівниці для лосів та косуль.

Слайд21. Як діти піклуються про пташок взимку?

Слайд22. Чи допомагаєш ти дорослим піклуватися про тварин? Розкажи.

Слайд23-26. Прочитай вірш.

Слайд27. Обери те, чим не можна годувати птахів.

Слайд28. Творчо – емоційна гра.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд28. Творчо – емоційна гра.

Якщо ви любите птахів – підніміть руки вгору.

Якщо не руйнуєте пташиних гнізд – похитайте головою ліворуч, праворуч.

Якщо ви заготовляєте корм для зимуючих птахів – нахиліть голову вперед.

Якщо в підгодовуєте птахів взимку - плесніть в долоні.

Якщо ви переймаєтесь, коли бачите зруйноване гніздо, або поранену пташку, -покладіть руку на серце.

Якщо ви радієте, побачивши птаха, або почувши його спів, - посміхніться один одному.

Якщо ви вважаєте, що «Птахи – наші друзі», - утворіть коло і візьміться за руки.

Підсумок

Рефлексія