Каталог матеріалів

Урок №25-26 для 1 класу курсу "Я досліджую світ" за Н. Бібік - Безпека на дорозі. Дбай про свою безпеку

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Бібік.

Урок №25-26. Безпека на дорозі. Дбай про свою безпеку.

Мета: поглибити знання учнів по правила пішохідного руху; вчити читати дорожні знаки, переходити дорогу у відведених для цього місцях; вчити правильної поведінки в небезпечних ситуаціях; виховувати дисциплінованість пішохода, уважність, обережність, формувати прагнення до збереження здоров’я власного та здоров’я інших людей.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Відгадай загадку.

Слайд4. Поміркуй, чи несе дорога якусь небезпеку?

Слайд5. Коли ти йдеш вулицею ти:

Слайд6. Коли ти їдеш в транспорті ти:

Слайд7. За кермом сидить:

Слайд8. Розглянь малюнок.

Слайд9. Для кого призначений цей тротуар?

Слайд10. Словничок.

Слайд11. Із якого боку тротуару повинні йти пішоходи?

Слайд12. Чи знаєте ви, коли пішоходи можуть рухатися проїзною частиною вулиці? А як називається даний знак? Навіщо він тут?

Слайд13. Рух транспорту і людей на пішохідному переході може регулюватися за допомогою світлофора.

Слайд14. Рух транспорту і людей на пішохідному переході може регулюватися за допомогою світлофора.

Слайд15. Рух транспорту і людей на пішохідному переході може регулюватися за допомогою світлофора.

Слайд16. Існують підземні переходи.

Слайд17. Надземні переходи.

Слайд18. Розгляньте знаки. Що вони означають? 

Слайд19. Розгляньте знаки. Що вони означають? 

Слайд20. Розгляньте знаки. Що вони означають? 

Слайд21. Коли пішоходи можуть рухатися проїзною частиною?

Слайд22. Поміркуй. Чому перехід називають зеброю?

Слайд23. Розкажи, як правильно переходити проїзну частину.

Слайд24. Розглянь малюнок.

Слайд25. Розкажи про свою дорогу до школи?

Слайд26. Гра «Червоний, жовтий, зелений»

Всі діти у грі - «пішоходи», вчитель – «регулювальник». Коли регулювальник дорожнього руху показує на «світлофорі» жовте світло, то всі учасники шикуються у шеренгу й готуються до руху, коли «запалюється» зелене світло - можна ходити, бігати, стрибати по всьому класу; при червоному світлі - всі завмирають на місці.

Слайд27. Висновок.

Слайд28. Фізкультхвилинка.

Слайд29. Чому така поведінка дітей небезпечна?

Слайд30. Небезпека чатує не тільки на дорозі.

Слайд31. Коли ти сам удома.

Слайд32. Як діяти, якщо незнайомець пропонує підвезти тебе додому?

Слайд33. Як діяти якщо в тебе відібрали телефон? До кого потрібно звернутися?

Слайд34. Висновок.

Слайд35. Пам'ятка для учнів.

ЗВ (закріплення вивченого)

 Слайд36. Пам'ятка для учнів.

Підсумок

Рефлексія