Каталог матеріалів

Урок №13 для 1 класу курсу "Я досліджую світ" за Н. Бібік - Рослини восени. Спостереження за особливостями сезонних змін у природі

«____»___________.20___ року

Конспект уроку «Я досліджую світ» з використанням навчального посібника Н. Бібік.

Урок №13. Рослини восени. Спостереження за особливостями сезонних змін у природі

Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів про характерні ознаки осені в живій природі, збагачувати знання учнів про рослинний світ рідного краю восени; розвивати пізнавальну активність та творчі здібності учнів, мислення, пам'ять, спостережливість, естетичні почуття, позитивні емоції; пробуджувати бажання любити і охороняти природу, захоплюватися її красою. Виховувати любов до природи.

Обладнання: мультимедійний комплект

Хід уроку

ОК (організація класу)

Створення позитивного психологічного клімату класу.

МНД (мотивація навчальної діяльності)

АОЗ (актуалізація опорних знань)

ВНМ (вивчення нового матеріалу)

Демонстрація навчальної презентації.

Слайд2. Ранкове коло.

Слайд3. Відгадай загадку.

Слайд4. Чи знаєш ти?

Слайд5. Словничок.

Слайд6. Поміркуй.

Слайд7. Рухлива вправа.

Слайд8. Словничок.

Слайд9. Дай відповідь на запитання.

Слайд10. Цікаво знати.

Слайд11. Озирнись навколо. Озирнись навколо.

Слайд12. Фізкультхвилинка..

Слайд13. Поміркуй.

Слайд14. Слухаємо казку «Осінь» Т. Домаренок.

Цілих три місяці дівчина Літо гуляла по землі. Із нею потоваришували всі: звірятка й птахи, дерева, кущі, квіти, метелики й жучки. Із дівчиною Літо було так добре й тепло, тому вона – дівчина весела, із нею дуже цікаво. Красуня дарувала квітам на луках яскраві й ніжні фарби, лісовим ягодам – чудовий аромат. А скільки дзвінких пісень вона вигадала для птахів! Ними насолоджувався увесь ліс! І ось збігли три літні місяці – червень, липень і серпень. Увечері тридцять першого серпня дівчина Літо, попрощавшись, пішла в інші краї. А за нею, невідомо звідки, прилетіли холодні вітри, на деревах з’явились перші жовті листочки.

Теплолюбні пташки занепокоїлися – холодно!

  • Потрібно летіти слідом за Літом у теплі краї! – міркували ватажки пташиних зграй.

Заплакали квіти, схиливши свої голівки. Вони-то знали, що незабаром зовсім замерзнуть. Та й дерева зажурилися, дивлячись, як з їхніх гілок злітає на землю пожовкле листя. Звірятка в лісі зовсім розгубилися. Що тепер буде?

Настав перший день осені – перше вересня. Рано вранці всі в лісі побачили, як до них через поле йде вже зовсім інша дівчина з розумними, трішки сумними очима.

  • Це Осінь, - прошепотіли дерева.
  • Так, це вона! – підтвердили трави і квіти.
  • Чого ж ви зажурилися? – сказала Осінь, дивлячись із посмішкою на всіх. – Не бійтеся! Усе буде добре. Тільки всім жителям лісу потрібно ретельно підготуватися до настання холодів.

Вам, трави і квіти, допоможе опале жовте листя. Воно вкриє і захистить ваші корінці від лютих морозів так, щоб на весні в знову змогли розквітнути. А ви, горобці та синиці, галки і ворони, теж не хвилюйтеся! Я вам приготувала до зими їжу. Подивіться на ці ягоди шипшини і горобини. Вони – для вас!

Любі малюки, їжачки, мишки й білочки, чому ви розгубилися? Шукайте в лісі гриби, горіхи та яблука, а в полі – зернятка. Робіть для себе запаси на холодну зиму. Тоді вона вам не буде страшна!

Дерева і кущі, не плачте! Усі листочки, що ви втратите зараз, навесні знову виростуть. Тільки не розгубіть запаси живиці, що тече по ваших стовбурах. Вона – харчування на довгу зиму.

Ну, а ви, наші дорогі співучі птахи! Вам не вберегтися тут від холодів, тому летіть на південь! Перезимуєте там, а навесні, коли потеплішає, знову повернетеся о нас, ми будемо чекати з нетерпінням!

Після таких підбадьорливих слів золотокосої Осені весь ліс повеселішав, зашумів, загудів у роботі. А співучі птахи, обговоривши плани перельоту й відпочивши, зібралися в далеку подорож.

Рано-вранці на південь потягнулися зграї перелітних птахів. А дівчина Осінь, проводжаючи їх, дивилася в небо їм услід і бажала доброї, щасливої дороги.

Тетяна Домаренок.

  • Які відбуваються зміни восени?
  • Які поради осені ви запам’ятали?
  • А як розмовляють листочки, коли немає вітру або вітер тихенький?

Ш-ш-ш… ( Діти вимовляють голосно і тихо.)

Слайд15. А зараз перевіримо чи уважно ти слухав казку.

ЗВ (закріплення вивченого)

Слайд16. Вироби з осінніх матеріалів.

Підсумок

Рефлексія

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні