Каталог матеріалів

Урок №72 для 3 класу з української мови за К. Пономарьовою - Прикрашаю своє мовлення прикметниками

Нова українська школа - https://vsimpptx.com

«____»___________20___ року

Конспект уроку української мови за навчально-методичним комплектом К.І.Пономарьової (підручник «Українська мова та читання» для 3 класу у 2-х частинах; зошит «Я дружу зі словом», зошит з розвитку мовлення «Малюю словом», зошит «Мої досягнення» - діагностичні роботи).

 

Урок № 72.  Прикрашаю своє мовлення прикметниками

 

Мета: поглибити знання про прикметники, вчити прикрашати своє мовлення прикметниками, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.

 

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

І. Вступна частина.

Слайд 2. Емоційне налаштування.

Слайд 3. Повідомлення теми уроку.

Слайд 4. Бліц-опитування. Продовж речення.

Слайд 5. Хвилинка каліграфії.

Слайд 6. Гімнастика для очей.

ІІ. Основна частина.

Слайд 7. Вправа 1. Друзі відвідали виставку. Дізнайся з рекламного плаката, де саме вони побували. Розкажи, яку інформацію про виставку містить цей плакат.

Слайд 8. Знайомтесь – художник Іван Костянтинович Айвазовський (1817-1900).

Слайд 9. Вправа 2. Розглянь світлини картин, які зацікавили друзів. Зроби висновок, що малював Іван Айвазовський.

Слайд 10. Вправа 3. Прочитай текст, щоб перевірити, чи правильно ти думаєш.

Слайд 11-12. Вправа 4-5. Прочитай розповідь Ґаджика про картину І. Айвазовського. Чи зрозуміло, яку саме картину він описав? Доповни розповідь Ґаджика словами з довідки і запиши.

Слайд 13. Вправа 5-6. Доповни розповідь Ґаджика словами з довідки і запиши. Прочитай утворений текст. Чи зрозуміло тепер, яку з картин, зображених у завданні 2, описав Ґаджик? 

Слайд 14. Вправа 7. Якою частиною мови є вставлені в розповідь Ґаджика слова? Зроби висновок про роль прикметників у мовленні.

Слайд 15. Фізкультхвилинка.

Слайд 16. Вправа 8-9. Розглянь малюнки. Як думаєш, хто з хлопчиків розбив м'ячем вікно, а хто — забив гол. Придумай хлопчикам імена. Вибери з довідки прикметники, які характеризують кожного з футболістів. Склади з прикметниками речення про кожного хлопчика і запиши.

Слайд 17-18. Вправа 9. Склади з прикметниками речення про кожного хлопчика і запиши.

Слайд 19. Вправа 10. Склади про одного з хлопчиків розповідь (3–4 речення) і запиши. Використай прикметники.

ІІІ. Заключна частина.

Підсумок.

Рефлексія.

Слайд 20. Рефлексія «Загадкові листи».

Слайд 21. Рухлива вправа.

Домашнє завдання.

Слайд 22-24. Пояснення домашнього завдання.

Коментарі до даного матеріалу поки відсутні